Brazil u četvrtfinalu, veliki preokret Belgije

Nejmar postiže prvi gol za Brazil (Foto: AP/Sergei Grits)

Petostruki svetski šampion, selekcija Brazila plasirala se u četvrtfinale Svetskog kupa u Rusiji pošto je u Samari pobedila Meksiko - 2:0 (0:0). Golove su postigli Nejmar u 51. i Firmino u 88. minutu.

Brazil će u borbi za polufinale, u subotu 6. jula u Kazanju igrati protiv Belgije, koja je u drugoj utakmici dana, u Rostovu na Donu napravila neverovatan preokret i posle zaostatka od 2:0, trijumfovala - 3:2 (0:0).

Posle relativno mirnog prvog poluvremena bez golova, Japan je otvorio drugo golovima Haragučija u 48. i Inuija u 52. minutu. Belgijanci su smanjili u 69. preko Vertongena, pet minuta kasnije izjednačio je Felaini, a posle mnogo uzbuđenja na obe strane u preostalom vremenu, četvrtfinale Belgijancima doneo je Čadli iz kontranapda u 94. minutu.