Peti dan Svetskog kupa: Pobede Švedske, Belgije i Engleske

Fudbaler Švedske Andreas Grankvist slavi gol koji je postigao iz penala protiv Južne Koreje na Svetskom kupu u Rusiji (Foto: AP/Michael Sohn)

U nastavku Svetskog kupa u Rusiji, selekcija Švedske pobedila je Kužnu Koreju 1:0 i tako se izdvojila na prvom mestu grupe "F" zajedno sa reprezentacijom Meksika, koja je u nedelju priredila najveće iznenađenje u dosadašnjem toku Mundijala, pobedom nad zvaničnim svetskim prvacima - Nemcima.

Jedini gol na utakmici Švedska - Južna Koreja postigao je Andreas Grankvist u 65. minutu iz penala, posle faula Kim Min Vua nad Viktorom Klaesonom. Sudija najpre nije pokazao na belu tačku, ali je doneo ispravnu odluku posle pregledanog video snimka.

U prvoj utakmici grupe "G", Belgija je ubedljivo pobedila Panamu - 3:0 (0:0), golovima Mertensa u 47, i Lukakua u 69. i 75. minutu, dok se Engleska namučila sa Tunisom - 2:1 (1:1), a do trijufma je stigla tek u nadoknadi vremena (91. minut), drugim golom Harija Kejna. Prvi gol Kejn je postigao u 11. minutu, dok je izjednačenje Tunisu doneo Sasi iz penala u 35. minutu

Do kraja dana igra se druga utakmica u toj grupi, a sastaju se Tunis i Engleska.