Pobede Francuske, Danske i Hrvatske, Island odoleo Argentini

Golman Australije Metju Rajan na zemlji posle neupešnog pokušaja da zaustavi šut francuskog reprezentativca Pola Pogbe u prvoj utakmici grupe C Svetskog kupa u Rusiji (Foto: AP/Hassan Ammar)

Trećeg dana Svetskog kupa u fudbalu igraju se četiri utakmice - kompletno prvo kolo u grupama "C" i "D".

U prvoj utakmici grupe "C", reprezentacija Francuske pobedila je Australiju - 2:1 (0:0). Odlučujući gol postigao je Pol Pogba u 80. minutu, ali je imao malo sreće, jer je lopta zakačila Aziza Behića, preletela golmana Rajana i od prečke jedva prešla gol liniju. Prethodno su Francuzi poveli iz penala u 58. minutu preko Grizmana, a izjednačio je Mile Jedinak u 62.

Nešto kasnije, Danska je golom Jusufa Poulsena u 59. minutu pobedila Peru.

U prvom meču grupe "D", Island je u svom prvom nastupu na svetskim prvenstvima osvojio ogroman bod u duelu sa Argentinom. "Gaučosi" su poveli preko Serhija Aguera u 19. minutu, ali je Alfred Finbogason izjednačio samo četiri minuta kasnije.

Argentinci su imali idealnu priliku za pobedu posle prestrogo dosuđenog penala u drugom poluvremenu, ali je golman Islanda odbranio udarac Lionela Mesija.

Poslednji meč dana odigrali su Hrvatska i Nigerija, a "vatereni" su slavili 2:0 (1:0). Selekcija Hrvatske povela je autogolom Oghenekara Eteboa u 32. minutu, a konačan rezultat postavio je Luka Modrić u 71. minutu iz penala, posle faula nad Mandžukićem.