Kolumbija prva u grupi "H", Japan drugi zahvaljujući fer-pleju

Detalj sa utakmice Kolumbija - Senegal

Fudbaleri Kolumbije i Japana plasirali su se u osminu finala Svetskog kupa u Rusiji, kao prvo i drugoplasirana selekcija u grupi "H".

Kolumbija je osvojila prvo mesto zahvaljujući pobedi nad Senegalom u 3. kolu - 1:0 (0:0), golom Jerija Mine u 74. minutu, dok je Japan, uprkos porazu od Poljske (0:1, strelac Jan Bednarek u 59. minutu) prošao dalje zahvaljujući fer-pleju, što je prvi takav slučaj u istoriji Mundijala.

Naime, Kolumbija je prva u grupi sa 6 bodova, Senegal i Japan imali su isti broj bodova (4), istu gol-razliku (+1), isti broj postignutih golova, odigrali nerešeno 2:2 u međusobnom duelu, tako da je odlučio broj žutih i crvenih kartona, a Japan je imao 4 žuta, naspram Senegalovih 6, pa je afrička selekcija eliminisana.

Do kraja dana igra se poslednje kolo u grupi "G", a sastaju se: Engleska i Belgija za prvo mesto i Panama - Tunis za treće.