Treći "tripl-dabl" Jokića, poraz Kingsa, istorijsko veče Nurkića

Nikola Jokić u duelu sa košarkašem Njujorka Noom Vonleom (Foto: AP/David Zalubowski)

Srpski košarkaš Nikola Jokić sjajno je započeo novu godinu - u pobedi svojih Denver Nagetsa nad Njujork Niksima u "Pepsi centru" - 115:108, 23-godišni Somborac ostvario je treći "tripl-dabl" od početka sezone (19. u karijeri) i doveo trenutno najbolji tim Zapada do devetog uzastopnog trijumfa na svom parketu, 24. od početka sezone.

Jokić je za 34 minuta igre postigao 19 poena (7-14, 1-2, 2-3), imao 14 skokova, 15 asistencija, 3 blokade i 1 ukradenu loptu.

Nešto manje od tri minuta pre kraja postigao je važnu trojku, dva minuta pre kraja, poentirao posle skoka u napadu, minut i 20 sekundi pre isteka vremena sačuvao posed lopte pri rezultatu 111:105, a do kraja i bez gledanja asistirao Maliku Bizliju za koš kojim je neizvesni duel defintivno rešen.

Bizli je bio najefikasniji u pobedničkom timu sa 23 poena, što mu je rekord karijere, Pol Milsep je ubacio 16, a u tim iz glavnog grada države Kolorado, posle 11 utakmica pauze zbog povrede kuka vratio se bek Geri Heris.

U Sakramentu, Kingsi su doživeli drugi poraz zaredom - 113:108 protiv Portlanda, u meču u kojem su gubili dvocifrenom razlikom na poluvremenu, vratili se u poslednjoj četvrtini predvođeni sjajnim Bogdanom Bogdanovićem, a onda ipak izgubili u produžetku.

Bogdanović je otvorio meč 0-8 iz igre, a onda ubacio 11 od svojih 19 poena (4-8, 3-11, 2-2) u poslednjoj četvrtini i svih 5 poena svog tima u dodatnih 5 minuta. Pored toga, za 35 minuta igre imao je 5 skokova, 5 asistencija i 3 ukradene lopte.

Nemanja Bjelica igrao je 36 minuta i ostvario peti "dabl-dabl" ove sezone - 14 poena (3-7, 1-5, 5-7) i 16 skokova, uz 2 asistencije i 1 blokadu.

S druge strane, istorijsku partiju za Blejzerse pružio je reprezentativac BiH Jusuf Nurkić - 24 poena, 23 skoka, 7 asistencija, po 5 ukradenih lopti i blokada za 37 minuta. On je prvi košarkaš u istoriji NBA sa 20 i više poena, 20 i više skokova, 5 i više asistencija, blokada i ukradenih lopti, otkad su ukradene lopte i blokade uvedene u zvaničnu statistiku 1973. godine.

Fenomenalno veče imao je Kavai Lenard, koji je predvodio svoje Toronto Reptorse do 28. pobede u sezoni - 122:116 protiv Jute. Lenard je postigao 45 poena (16-19, 0-3, 13-17), što mu je rekord karijere.