Jokić i Nagetsi na korak od druge runde, Bobijevi Siksersi već prošli dalje

Nikola Jokić i Jakob Peltl u prvom poluvremenu pete utakmice prvog kola NBA plej-ofa (Foto: AP/David Zalubowski)

Košarkaši Denvera prvi put su poveli u seriji prvog kola NBA plej-ofa protiv San Antonija i ujedno došli na korak od plasmana u polufinale Zapada. Nagetsi su u petoj utakmici serije, u svom "Pepsi centru" ubedljivo pobedili goste iz Teksasa - 108:90 i pred sledeći duel u San Antoniju, u četvrtak uveče, vode sa 3-2.

Nikola Jokić je ponovo bio vrlo blizu "tripl-dabla" - 16 poena (3-7, 2-4, 4-4), 11 skokova, 8 asistencija, 2 ukradene lopte i blokada za nešto manje od 33 minuta, a poslednju četvrtinu presedeo je na klupi, kao i većina startera domaćih.

Prvi put od početka serije Denver je dobio prvu četvrtinu, vodio sa 7 razlike posle 12 minuta, 11 na poluvremenu, a kada je tim Majka Melouna "otvorio" treću serijom 16:4, pitanje pobednika bilo je rešeno. U jednom trenutku, Nagetsi su imali i 30 razlike, a San Antonio je do kraja uspeo da smanji na respektabilnih minus 18.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Džamal Mari sa 23 poena (7 asistencija), Vil Barton je ubacio 17, Geri Heris 15, a Pol Milsep 14 poena (6 skokova). Majkla Bizli je završio sa 11 poena, Monte Moris sa 10, dok je Tori Krejg postigao jedan poen, ali imao 10 skokova.

Kod San Antonija Lamarkus Oldridž i Demar Derozan postigli su po 17 poena.

Srpska košarka i NBA liga - savršen spoj - 2. deo
please wait

No media source currently available

0:00 0:23:37 0:00

Ranije tokom večeri, plasman u drugo kolo plej-ofa na Istoku obezbedili su Filadelfija Bobana Marjanovića i Toronto, koji će u međusobnom duelu odlučiti o jednom finalisti konferencije. Siksersi su deklasirali Bruklin 122:100, a Marjanović je za nepunih 14 minuta postigao 7 poena (3-4, 0-1, 1-1), imao 7 skokova i 4 asistencije.

Reptorsi su u petoj utakmici serije takođe bili ubedljivi protiv Orlanda - 115:96 i - kao i Filadlefija - ukupnim rezultatom 4-1 eliminisali tim crnogorskog reprezentativca Nikole Vučevića. Prvi centar "magičnih" završio je sa 6 poena (3-8, 0-2) , 7 skokova i asistencijom, za svega 17 minuta igre. Toronto je sa 27 poena predvodio Kavai Lenard.

U poslednjoj utakmici večeri, Portland je, fantastičnom trojkom Demijana Lilarda sa više od 10 metara, pobedio Oklahoma Siti - 118:115, i ukupnim rezultatom 4-1 obezbedio plasman u polufinale Zapada, gde ćega pobednika serije Denver - San Antonio.

Lilard je bio nezaustavljiv, postigao je 50 poena, uz 7 skokova i 6 asistencija, Mo Harkls i Si Džej Mekalum ubacili su po 17 poena, dok je Enes Kanter ostvario "dabl-dabl" - po 13 poena i skokova.

Najefikasniji kod gostiju bio je Pol Džordž sa 36 poena, dok je Rasel Vestbruk ostvario "tripl-dabl" - 29 poena, 14 asistencija, 11 skokova.