Pobede Nagetsa i Kingsa, "tripl-dabl" Jokića, Vučević dobar u porazu

Nikola Jokić u duelu sa Džeronom Blosomgejmom na utakmici protiv Klivlenda u Denveru, (Foto: AP/David Zalubowski)

Nikola Jokić nastavlja da ređa "tripl-dablove"... Srpski internacionalac šesti put ove sezone, a 22. put u karijeri imao je dvostruki učinak u poenima, skokovima i asistencijama na istoj utakmici, a njegovi Denver Nagitsi ostvarili su 31. pobedu ove sezone - 124:102 protiv najslabijeg tima lige Klivlend Kavalirsa.

Pitanje pobednika bilo je rešeno već na poluvremenu, koje su domaći dobili 70:46, a Jokić je poslednju četvrtinu presedeo na klupi. Prethodno je za nepunih 28 minuta ubacio 19 poena (5-6, 3-6, 0-1), uz 12 asistencija, 11 skokova i ukradenu loptu.

Uspešno veče imali su i Sakramento Kingsi Bogdana Bogdanovića i Nemanje Bjelice, koji su trojkom Badija Hilda, uz zvuk sirene trijumfovali u Detroitu . 103:101.

Hild je završio sa 35 poena i 9 skokova, Bogdanović je kao rezerva igrao 23 minuta, postigao 8 poena (3-10, 0-2, 2-2), uz 7 asistencija, 2 skoka, po jednu ukradenu loptu i blokadu, dok je Bjelica, iako starter, na parketu proveo svega 14 minuta, postigao 5 poena (1-1, 1-4), i imao jedan skok u odbrani.

Orlando Nikole Vučevića poražen je kod kuće od vodećeg tima Istoka i cele NBA lige Milvokija - 118:108, a crnogorski internacionalac bio je najbolji u svom timu sa 27 poena (9-19, 2-5, 3-3) , 6 skokova, 4 asistencije i 2 blokade za nepunih 30 minuta igre.

Neuspešno veče imali su i Finiks Sansi srpskog stručnjaka Igora Kokoškova - 135:115 za Hornetse u Šarlotu, koji su imali čak osam igrača sa dvocifrenim učinkom, a predvodio ih je Kemba Voker sa 21 poenom.