Olimpijske igre u Tokiju: Prve medalje za Srbiju

Damir Mikec, reprezentativac Srbije u streljaštvu, osvojio je srebrnu medalju u disciplini vazdušni pištolj, što je prva medalja za Srbiju na Olimpijskim igrama u Tokiju, Japan, 24. jula 2021.

Reprezentativac Srbije u streljaštvu Damir Mikec osvojio je srebro prvog dana održavaja takmičenja na Olimpijskim igrama u Tokiju u disciplini vazdušni pištolj i tako doneo prvu medalju srpskom olimpijskom timu.

Mikec je u finale ušao kao osmoplasirani, ali se na postolje popeo sa pogođenih 237,9 krugova. Zlatnu medalju osvojio je Iranac Džavad Forugi (244,8), a bronzu Kinez Vei Peng, preneo je FoNet.

Nešto kasnije, srpska takmičarka u tekvondu Tijana Bogdanović osvojila je bronzanu medalju u konkurenciji do 49 kilograma. Tijana je savladala Japanku Miju Jamadu, javio je N1.

Pod zastavom Srbije, na igrama koje su svečano otvorene u petak, bori se 86 sportista.