Engleska lako, Hrvatska do polufinala Svetskog kupa sa penala

Dele Ali postiže drugi gol za Englesku protiv Švedske (Foto: AP/Thanassis Stavrakis)

Fudbalske reprezentacija Engleske i Hrvatske plasirale su se u polufinale Svetskog kupa u Rusiji. Ta dva tima boriće se sledeće srede, 11. jula u Moskvi, za prolaz u finale.

Engleska je u četvrtfinalu, u Samari, rutinski pobedila selekciju Švedske 2:0 (1:0), a strelci su bili Heri Megvajer u 30. i Dele Ali u 58. minutu. To je prvo polufinale za šampione iz 1966, u poslednih 28 godina, od Mundijala u Italiji 1990.

S druge strane, u duelu Hrvatske i Rusije bilo je mnogo uzbuđenja, a "vatreni" su posle 1:1 u regularnom toku meča i 2:2 posle produžetaka, bili bolji u izvođenju penala - 4:3.

Hrvatski reprezentativci slave pobedu posle gola Ivana Rakitića u poslednjoj seriji izvođenja penala (Foto: AP/Darko Bandić)

Domaći su poveli u Sočiju golom Denisa Čeriševa u 31. minutu. Osam minuta kasnije izjednačio je Andrej Kramarić. U prvom produžetku, u 100. minutu, Hrvatskoj je prednost doneo Domagoj Vida, ali je produžetke Rusima u 115. obezbedio Mario Fernandes.

Kada se prešlo na izvođenje penala, golman Hrvatske Danijel Subašić odbranio je penal Fjodoru Smolovu u prvoj seriji, dok je Mario Fernandes u trećoj promašio gol. S druge strane, jedini koji nije relizovao penal bio je Mateo Kovačić. Luka Modrić je imao malo sreće pri izvođenju penala, a drugo polufinale na svetskim prvenstvima Hrvatskoj je doneo Ivan Rakitić.