Francuska i Belgija u polufinalu, kraj za Južnoamerikance

Francuski reprezentativci slave drugi gol na utakmici, koji je postigao Antoan Grizman (7). (Foto: AP/David Vincent)

Fudbalske reprezentacije Francuske i Belgije plasirale su se polufinale Svetskog kupa u Rusiji.

Francuska je u Nižnjem Novgorodu pobedila Urugvaj 2:0 (1:0), dok je Belgija u Kazanju eliminisala petostrukog svetskog šampiona Brazil - 2:1 (2:0). Ta dva tima sastaće se u polufinalu, 10. jula u Sankt Peterburgu.

Francuzi su protiv Urugvaja do trijumfa stigli golovima Rafaela Varana i Antoana Grizmana. Grizman je izveo prekid u 40. minutu, posle kojeg je Varan glavom doneo prednost "trikolorima", a onda se Grizman i sam upisao u strelce u 61. minutu, uz doduše veliku pomoć golmana Urugvaja Fernanda Muslere. Grizman je šutirao sa dvadesetak metara, a Muslera naizgled rutinsku loptu odbio iza svojih leđa.

Kevin de Brujne slavi svoj pogodak protiv Brazila (Foto: AP)

U drugom meču dana, Belgija je povela autogolom Fernandinja u 13. minutu, posle kornera koji je izveo Šadli. Vođstvo je udvostručio Kevin de Brujne u 31. minutu, sjajnim udarcem sa 20-tak metara, posle odlične kontre svog tima. Nadu Brazilcima vratio je rezervisa Renato Augusto u 76. minutu, ali je to ujedno bio i končana rezultat, iako je južnoamerička selekcija do kraja utakmice propustila par prilika za izjednačenje.