Mandžukić odveo Hrvatsku u finale Svetskog kupa!

Mario Mandžukić i Ivan Perišić proslavljaju drugi gol Hrvatske u polufinalu Svetskog kupa u Rusiji (Foto: AP/Frank Augstein)

Fudbalska reprezentacija Hrvatske ostvarila je najveći uspeh u svojoj istoriji plasmanom u finale Svetskog kupa u Rusiji.

Hrvatska je u drugom polufinalu na stadionu "Lužnjiki" u Moskvi pobedila selekciju Engleske - 2:1, posle produžetaka, pošto je u regularnih 90 minuta bilo 1:1, a Engleska na poluvremenu vodila 1:0.

Svetski šampioni iz 1966. poveli su već u 5. minutu golom Kirana Tripijea iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara. Izjednačio je Ivan Perišić u 68. minutu, posle centaršuta Šimea Vrsaljka.

Mario Mandžukić postiže drugi gol za Hrvatsku u polufinalu Svetskog kupa u Rusiji (Foto: AP/Thanassis Stavrakis)

Perišić je u drugom produžetku asistirao Mariju Mandžukiću za odlučujući gol u 109. minutu i "vatreni" su nadmašili uspeh generacije iz 1998. koju je u polufinalu Mundijala u Francuskoj zaustavio domaćin.

Ovog puta te dve selekcije boriće se za trofej, takođe na stadionu"Lužnjiki", u nedelju, 15. jula, dok je duel Belgije i Engleske za treće mesto dan ranije u Sankt Peterburgu.