Vašington Kapitalsi na dve pobede od Stenli kupa

Napadač Vašington Kapitalsa Evgenij Kuznjecov (92) u duelu sa dvojicom hokejaša Vegasa - Rajlijem Smitom (levo) i Vilijamom Karlsonom (desno) u drugoj trećini treće utakmice finala Stenli kupa (Foto: AP/Pablo Martinez Monsivais)

Hokejaši Vašingon Kapitalsa poveli su sa 2:1 u finalnoj seriji Stenli kupa pobedom nad Vegas Golden Najtsima u trećoj utakmici finala plej-ofa na svom ledu - 3:1 (0:0, 2:0, 1:1).

Domaći su definitivno dominirali u defanzivi, predvođeni još jednom sjajnim golmanom Brejdenom Holtbijem, koji je imao 21 odbranu, ali i grešku koja je dovela do jedinog gola gostiju.

Aleks Ovečkin doveo je Kapse u vođstvo posle 90 sekundi igre u drugoj trećini, svojim 14. golom u plej-ofu, čime je izjednačio klupski rekord. Deset minuta kasnije Evgenij Kuznjecov je povisio na 2:0, dok je Devante Smit-Peli postigao treći gol za Vapington nekih pet minuta pre kraja treće. Prethodno je Vegas smanjio golom Tomasa Noseka, pa čak i pripretio izjednačenjem, pogodak Smit-Pelija bio veoma značajan.

Kapsi su sada prvi put u istoriji kluba na dve pobede od Stenli kupa, i to pošto su bili u zaostatku u sve četiri plej-of serije. S druge strane, Vegas, tim koji igra svoju debitantsku NHL sezonu, prvi put u plej-ofu izgubio je dve utakmice zaredom.

Golden Najtsima je neophodna pobeda u 4. utakmici, u ponedeljak uveče u Vašingtonu, da bi izbegli da 5. meč u Vegasu bude eliminacioni.