Nadal osvojio sedmu titulu!

Novak Đoković nije uspeo da osvoji četvrti Gren slem zaredom pošto je u finalu Rolan Garosa izgubio od Rafaela Nadala

Najbolji teniser sveta Novak Đoković nije uspeo da trijumfuje na Otvorenom prvenstvu Francuske u Rolan Garosu, pošto je u finalu izgubio od Španca Rafaela Nadala u četiri seta - 6:4, 6:3, 2:6, 7:5.

Meč je juče bio prekinut zbog kiše pri vođstvu Nadala od 2:1 u setovima i 2:1 za Đokovića, uz brejk, u četvrtom setu, a danas je Nadal uspeo da preokrene rezultat.

Ovom pobedom Nadal je ušao u anale kao prvi teniser koji je osvojio Rolan Garos sedam puta, dok je Đoković propustio priliku da postane tek treći igrač u istoriji koji je trijumfovao na četiri gren slem turnira zaredom.

Uprkos ovom porazu, Đoković je zaradio 480 bodova, jer je prošle godine ispao u polufinalu, dok je Nadal odbranio prošlogodišnje bodove.

Srpski teniser uoči Vimbldona ima 12.280 poena, 2.220 više od Nadala, a 2.970 više od trećeplasiranog Švajcarca Rodžera Federera. To znači da će Đoković na prvom mestu ATP liste ostati i posle gren slem turnira u Vimbldonu, bez obzira šta uradi u Londonu.