Linkovi

Irak treba da uloži veće napore u borbi protiv ISIS-a


Ekstremisti Islamske države
Ekstremisti Islamske države

Američki sekretar za odbranu pozvao je Irak da “uloži veće napore” u borbi protiv ekstremista Islamske Države koji su zauzeli velike delove iračke teritorije, navodeći da Bagad nije uspeo da proizvede dovoljno kopnenih trupa.

“Jednostavno nema dovoljno regruta”, izjavio je šef Pentagona, Eš Karter, na pretresu u Predstavničkom domu. On je dodao da su SAD prvobitno očekivale da će, na četiri lokacije, do jeseni obučiti 24.000 iračkih vojnika ali su uspele da obuče oko 7.000 zbog nedovoljnog broja regruta.

Karter je pred Odborom za oružane snage izjavio da je za uspeh vazdušnih udara na položaje Islamske države, koje predvode SAD, neophodno da postoje “sposobne, motivisane, legitimne lokalne kopnene trupe koje će moći da osvoje I zadrže teritoriju”.

On je prošlomesečni pad Ramadija, prestonice pokrajine Anbar, u ruke Islamske države, nazvao “duboko razočaravajućim” I istakao da je Sjedinjenim Državama potrebna “veća predanost svih delova iračke vlade.”

XS
SM
MD
LG