Kako je rekao na konferenciji za novinare, troškovi za državna preduzeća su dostigli nivo od tri odsto BDP, što je jednako uštedama od smanjenja plata i penzija. Po njegovoj oceni, nema prostora ni za smanjenje stope PDV-a, a neophodno je već ove godine otpustiti 9.000 zaposle-nih u državi:
"Mi zadržavamo još uvek procenu da će 2015. BDP zabeležiti pad od 0,5 posto. To procenjujemo na osnovu podataka za prvi kvartal, ali i iz šire analize gde pokazujemo da je de facto privreda Srbije u recesiji od druge polovine 2013. godine, pa sve do danas."
Član Fiskalnog saveta Vladimir Vučković izjavio je da su, uprkos opredeljenju države da više ne subvencioniše gubitaše i ne garantuje njihovo zaduživanje, i dalje visoki troškovi javnih preduzeća i da iznose 700 miliona evra. Ipak, po njegovim rečima, ima prvih nagoveštaja poboljšanja poslovanja državnih preduzeća:
"Reč je o tome da je usvojen je program restrukturiranja EPS, koji uključuje povećanje cene struje, kako je nagovešteno. Najavljena je statusna promene u Železnici i podela jedinstvenog preduzeća na četiri manja dela, i sazrela je svest o problemu Srbijagasa."
Vučković je rekao da Vlada mora da stane iza smanjenje državne uprave, kao i da taj proces mora da obuhvati i zaposlene na Kosovu. I dalje se isplaćuje takozvani kosovski dodatak koji je 2010. proglašen neustavnim, jer ljudi ostvaruju primanja na Kosovu, a žive i rade u centralnoj Srbiji, rekao je Vučković.