Motivisani Dankan deklasirao Denver, Sansi i Bulsi po 2-0

Već drugo veče zaredom domaćini imaju stopostotan učinak u NBA plej-ofu. U noći između srede i četvrtka po srednje-evropskom vremenu pobede su ostvarili San Antonio, Finiks i Čikago. Sparsi su "pregazili" Denver – 104:76 za izjednačenje u seriji na 1-1, dok su Sansi pobedom nad Memfisom – 108:103 i Bulsi trijumfom nad Vašingtonom – 113:103, poveli sa 2-0 u serijama, koje se sada sele u gradove slabije plasiranih timova.

San Antonio – Denver 104:76 (1-1)

Posle trijumfa Denvera u prvoj utakmici u San Antoniju, Tim Dankan i saigrači bili su izuzetno motivisani za revanš i izjednačenje u seriji. Dankan je postigao 18 poena u prvom poluvremenu, završio sa 24 i 9 skokova za 28 minuta igre, a Sparsi su posle ravnopravna tri minuta na startu meča, postepeno uvećavali prednost do maksimalnih 32 razlike pred kraj druge četvrtine. Brent Beri je počeo meč umesto Manua Đinobilija i 8 od svojih 16 poena ubacio u prvom poluvremenu, dok je Argentinac 12 od ukupno 17 postigao u poslednje dve četvrtine.

Finiks – Memfis 108:103 (2-0)

Memfis je zamalo napravio iznenađenje u drugoj utakmici u Finiksu, ali su se Amari Stodemajer, Kventin Ričardson i Šon Merion pobrinuli da Sansi u Tenesi otputuju sa prednošću od 2-0. Stodemajer je sa 34 poena i 10 skokova oborio lični rekord u plej-ofu, Ričardson je trojkom inicirao seriju 14:4 kojom su domaći okončali meč, dok je Merion u toj seriji ubacio 4 od svoja 22 poena (13 skokova). Stiv Neš je uz 12 poena imao i 15 asistencija, dok se kod Grizlija istakao Pau Gasol sa 28 koševa, 16 skokova i 5 asistencija.

Čikago – Vašington 113:103 (2-0)

Sa prednošću od 2-0 nastavak serije prvog kola plej-ofa dočekuje i Čikago, koji je najviše zahvaljujući fenomenalnom Kirku Hajnriku ponovo pobedio Vašington Vizardse. Gosti su imali 13 razlike krajem prve četvtrine, ali ih je u poslednjoj Hajnrik uništio sa 21 od ukupno 34 poena (7-10 dvojke, 5-5 trojke, 5-6 penali). Kod poraženih, Gilbert Arinas je ubacio 39.

Hjuston traži nedostižnu prednost

Večeras se takođe igraju tri utakmice NBA plej-ofa. Najpre Majami, koji vodi sa 2-0 u seriji, gostuje u Nju Džersiju, nešto kasnije Indijana dočekuje Boston u okviru serije, u kojoj je rezultat 1-1, a veče završavaju Hjuston i Dalas. Rokitsi, posle dva trijumfa u gostima, eventualnom pobedom večeras, u svom "Tojota Centru" stekli bi prednost od 3-0, koju niko u istoriji NBA plej-ofa nije uspeo da dostigne.