Španija nastavila pobednički niz iz pripremnog perioda

Selekcija Španije nastavila je svoju trijumfalnu seriju iz pripremnog perioda i na Svetskom šampionatu u Japanu.

U prvom kolu grupe “B”, Španci su vrlo lako pobedili Novi Zeland, četvrtoplasirani tim sa poslednjeg SP u indijanoplisu – 87:70. Najefikasniji u timu “crvene furije” bili su Pau Gasol, Horhe Garbahosa i Huan Karlos Navaro sa po 15 poena. Kirk Peni je ubacio 15 poena za Novi Zeland, dok je Kreg Bredšo završio sa 12. Španci su odlučujuću prednost stekli u trećoj četvrtini, kada su serijom 13:2 napravili razliku od 20 poena (68:48).

U ostalim utakmicama grupe “B”, Nemačka je predvođena sjajnim Dirkom Novickim bila bolja od Japana – 81:70, dok je Angola pobedila Panamu – 83:70. Novicki je za 26 minuta igre ubacio 27 poena (20 u prvom poluvremenu) i imao 10 skokova, dok je kod domaćina, koja se klupe vodi hrvatski stručnjak Željko Pavličević, najefikasniji bio Igaraši sa 13 koševa.