Španija ubjedljivo počela takmičenje na Mondijalu

Fudbalska reprezentacija Španije počela je takmičenje na 18. fudbalskom Mondijalu
ubjedljivom pobjedom protiv Ukrajine 4:0 (2:0). Utakmica prvog kola grupe H igrana je u Lajpcigu.

Za najubjedljiviji trijumf u dosadašnjem toku šampionata postarali su se Alonso, Tores i Vilja.

Španci su poveli golom Ćavi Alonsa u 13. minutu, nakon kornera kome je predhodio šut Markosa Sene sa 20-tak metara od gola.

Na 2:0 povisio je David Vilja u 17. minutu, iz slobodnog udarca. Lopta je pogodila »živi zid«, promijenila smjer i prevarila golmana Ukrajine Šovkovskog. Vilja je još jednom zatresao mrežu - u 48. minutu iz penala.

Vladimir Vaščuk je prethodno zaradio crveni karton zbog sumnjivog faula nad Fernandom Toresom u kaznenom prostoru.

Konačan rezultat postavio je Tores u 80. minutu.

Saudijci i Tunižani podelili boodove

U drugoj utakmici Saudijska Arabija je remizirala sa Tunisom 2:2.

Povela je ekipa Tunisa golom Ziada Žazirija u 23. minutu. U drugom poluvremenu reprezentativci Saudijske Arabije preokrenuli su rezultat golovima Jasera Al Katanija u 57. minutu i Samija Al Džabera šest minuta pre kraja meča.

Tunis je do izjednjačenja došao u drugom minutu sudijske nadoknade preko Radija Zaidija.