Dobre partije košarkaša iz SCG u porazima svojih timova, Kobi najbrže do 16.000 poena

Deset utakmica NBA sezone odigrano je u petak uveče, a sva tri tima za koje nastupaju košarkaši iz Srbije i Crne Gore doživeli su poraze, uprkos vrlo dobrim partijama Peđe Stojakovića, Vlade Radmanovića i Darka Miličića.

Indijana je poražena u Bostonu – 99:98, a Stiven Džekson, koji je završio sa 20 poena, promašio je šut zua piobedu uz zvuk sirene. Kako se ispostavilo, odlučujući koš za domaće postigao je Pol Pirs, 39 sekundi pre kraja, kada je upravo preko Džeksona pogodio trojku od tablu. Pirs je završio sa 31 poenom i 8 asistencija, a i svi ostali starteri domaćih imali su dvocifreni učinak. Delonte Vest je ubacio 17 (7 asistencija), Voli Zerbijak i Rajan Gomes po 13, dok je Rejf Lafrenc, uz po 11 poena i skokova imao i 7 asistencija. Peđa Stojaković ubacio je 24 poena (5-6, 3-6, 5-5), 14 u trećoj četvrtini, kada su gosti iz Indijanapolisa imali 12 razlike (70:58), ali je promašio jedini pokušaj iz igre u poslednjem periodu. Pored toga imao je i 4 skoka za ukupno 36 minuta igre.

Orlando je izgubio u Finiksu - 123:118, a Darko Miličić je za 26 minuta igre ubacio 8 poena (4-10), i popravio rekord karijere sa 10 uhvaćenih lopti (7+3). Miličić je već posle šest mečeva u dresu novog kluba uspeo da prevaziđe ukupan broj poena i skokova na 25 mečeva za Detroit ove sezone. Na tih šest utakmica drugi pik sa drafta 2003. ima prosek od 7 poena, skoro 6 skokova i 2 blokade za 20 minuta po meču. Inače, Sansi su imali šestoricu igrača sa dvocifrenim učinkom, a najefikasniji je bio Šon Merion sa 24 poena. Boris Dijao bio je vrlo blizu "tripl-dabla" (18 poena, 11 asistencija, 9 skokova), dok je Tim Tomas na debiju bio izvanredan sa 20 poena za 19 minuta. Najbolji u timu Orlanda bio je Džamir Nelzon sa 24 koša, Karlos Arojo ubacio je 21, a Hido Turkoglu 20.

Los Anđeles Klipersi nijednom nisu vodili u "Delta Centru", ali je opet izgledalo kao da su ispustili pobedu. Juta je pogotkom rukija Derona Vilijamsa dve i po sekunde pre kraja došla do trijumfa – 105:103, a očajnički pokušaj Sema Kasela sa nekih 17 metara uz zvuk sirene (gosti nisu imali tajm-aut) završio je na "prvom obruču". Vladimir Radmanović bio je odličan, postigao 17 poena (1-3, 4-5, 3-3), uz rekord sezone 13 skokova (sve u odbrani, što mu je rekod karijere), 3 asistencije, 2 blokade i jednu ukradenu loptu za 38 minuta. Na sedam utakmica u dresu Klipersa, Radmanović ima prosek od 12 poena, preko 8 skokova (za četiri više nego u Sijetlu) i 3 asistencije (duplo više u odnosu na Sijetl) za 34 minuta po meču, šut iz igre mu je pet procenata bolji (45,3 prema 40,1), a van linije za tri poena skoro deset (45,9 prema 36,7). Željko Rebrača presedeo je ceo meč na klupi odlukom trenera Majka Danlivija, a najefikasniji u timu Klipersa bio je Elton Brend sa 31 poenom. Najbolji kod "džezera" bio Memet Okur sa 29 koševa (11-16 iz igre), dok je Karlos Buzer ostvario "dabl-dabl" (11 poena, 10 skokova).

U ostalim mečevima, istakli su se Alen Ajverson, koji je sa 47 poena i 12 asistencija vodio Filadelfiju do trijumfa nad Vašingtonom – 119:113, i Kobi Brajant, koji je sa 42 poena u pobedi Lejkersa u Ouklendu – 106:94, postao najmlađi košarkaš u istoriji sa preko 16.000 poena u karijeri. Brajant je brojku dostigao sa 27 godina i 192 dana, četiri dana manje nego Vilt Čejmberlen, koji je držao rekord od 1964.