Garnet asistenciju od "tripl-dabla", Atlanta i dalje bez pobede

Protekle večeri odigrane su samo tri utakmice NBA sezone, a pobede su ostvarili Minesota, San Antonio i Dalas. Od košarkaša iz Srbije i Crne Gore aktivan je bio samo Marko Jarić, koji je bio solidna podrška vrlo raspoloženom Kevinu Garnetu.

Minesota – Vašington 109:98

Posle dve - za njegove standarde – slabe partije, kada nije ostvario uobičajeni "dabl-dabl", a njegov tim doživeo dva poraza, Kevin Garnet bio je praktično nezadrživ protiv Vašingtona i naneo Vizardsima drugui uzastopni poraz (109:98). KG je dominirao u prve tri četvrtine, a onda, kada se odbrana gostiju koncentrisala na njega, izuzetno pronalazio saigrače, pre svih Ričija Frama i Troja Hadsona (po 16 poena). Garnet je za 45 minuta igre postigao 25 poena, uz 13 skokova i 9 asistencija, dok je Marko Jarić igrao 27 minuta, postigao 10 poena (5-9, 0-1, -), uz 2 skoka, po jednu asistenciju, ukradenu loptu i blokadu. Najbolji kod Vizardsa bio je Gilbert Arinas sa 33 koša, po 5 skokova i asistencija.

San Antonio – Hjuston 86:80

Tim Dankan nikad u svojoj NBA karijeri nije izgubio od Hjustona na domaćem parketu, a tako je ostalo i posle sinoćnjeg duela u "SBC Centru" (86:80). Poslednji put, Hjuston je trijumfovao u San Antoniju u aprilu 1997, kad je Dankan bio na poslednjoj godini studija na Univerzitetu Vejk Forest. Izgledalo je da će zvanični šampioni mnogo lakše savladati Rokitse, s obzirom da je Trejsi Megrejdi promašio svih sedam šuteva u prvom poluvremenu, ali se All-Star bek domaćih iskupio u nastavku i doveo svoj tim blizu preokreta. Mekgrejdi je završio sa 27 poena i 12 skokova, Jao Ming ubacio 19 poena, ali samo jedan u druga 24 minuta, dok su domaći ravnomerno rasporedili košgeterski učinak. Dankan je bio najefikasniji sa 19 poena (9 skokova), Toni Parker ubacio 17 (8 asistencija), Robert Ori 16 (3-3, 2-3, 4-4), uz 6 skokova, Manu Đinobili 15 (7 skokova, 4 ukradene lopte), a Raša Nesterović 10.

Dalas – Atlanta 87:78

Dalas je pobedio Atlantu (87:78) i tako naneo Hoksima osmi uzastopni poraz na startu sezone. Džoš Hauard je bio najefikasniji sa 25 poena, Dirk Novicki je ubacio 20, uz 13 skokova, a Mevsi su trijumfovali iako su šutirali svega 40 odsto iz igre i "prodali" čak 16 lopti. Kod Hoksa: Zaza Pašulija 21 poen i 12 skokova, Džo Džonson 18, Al Harington 15 i 10 uhvaćenih lopti.