Srbija pobedila Hrvatsku, u finalu protiv Španaca

Kapiten reprezentacije Srbije Filip Filipović (Foto: MTI via AP/Balazs Czagany)

Vaterpolo reoprezentacija Srbije savladala je Hrvatsku sa 9:7 i četvrti put u nizu plasirala se u finale Evropskog prvenstva.

Srbija prekinula seriju od tri poraza u nizu od Hrvatske, aktuelnog prvaka sveta.

Tim Dejana Savića je ključnu prednost stekao dobrom igrom u napadu u prvoj četvrtini u kojoj je Srbija realizovala skoro svaki napad i sa pet golova stigli do prednosti od plus 2.

U nastavku utakmice ključni faktor bila je čvrsta odbrana Srbije. Iako su bekovi često isključivani, "delfini" su zaustavljali napade "barakuda" i sa igračem manje, a sjajnim pogocima Mandića i Prlainovića dolazili do tri gola prednosti.

Najefikasniji sa po tri gola bili su Mandić i Ćuk. Ćuk je nosio igru Srbije u prvom poluvremenu dok nije isključen.

Po gol su postigli još Jakšić, Prlainović i Stefan Mitrović, dok je Hrvate predvodio Vukićević sa tri pogotka, a dva je dao Bušlje.

Srbija će u finalu EP u subotu u Barseloni igrati protiv domaćina prvenstva Španije, koja je u drugoj polufinalnoj utakmici pobedila Italiju sa 8:7.