Đoković u polufinalu Vimbldona!

Najbolji srspki teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale Vimbldona i tako izjednačio svoj najbolji rezultat na trećem Grand Slem turniru sezone. Đoković je u četvrtfinalu, posle sat i 50 minuta igre, pobedio Tajvanca Jen-Hsun Lua sa 3:0, po setovima 6:3, 6:2 i 6:2.

Treći nosilac je od početka do kraja meča dominirao, nije dozvolio protivniku nijednu priliku za brejk, a iskoristio je čak pet od svojih 15. Za plasman u finale, Đoković će u petak igrati protiv Čeha Tomaša Berdiha, koji je iznenadio branioca titule, šestostrukog šampiona Rožea Federera - 6:4, 3:6, 6:1 i 6:4 za dva sata i 35 minuta igre. Švajcarac po prvi put od 2002. neće biti učesnik vimbldonskog finala, a od ponedeljka će prvi put od 2003. biti ispod prva dva mesta na svetskoj rang-listi, pošto će ga prestići Novak Đoković. Berdih i Đoković do sada su se sastajali dva puta, i oba puta je srpski teniser bio uspešniji bez izgubljenog seta (7:5, 6:1 u Bangkoku 2008 i 6:3, 6:2 u Majamiju prošle godine).

U drugom polufinalu sastaće se šampion iz 2008. Španac Rafael Nadal i ljubimac domaće publike Škotlanđanin Endi Marej. Nadal je posle izgubljenog prvog seta pobedio Šveđanina Robina Soderlinga - 3:6, 6:3, 7:6 (4) i 6:1, dok je Marej, takođe posle zaostatka od 1:0 u setovima trijumfobvao protiv Francuza Žo-Vilfreda Tsonge - 6:7 (5), 7:6 (5), 6:2 i 6:2. Njihov međusobni skor je 7:3 za Nadala, koji je bio bolji i u jednim meču odigranom na travi - u četvrtfinalu Vimbldona pre dve godine - 6:3, 6:2 i 6:4.