Najmanje 57 osoba je poginulo, a 119 povređeno u napadu bombaša samoubice na centar za registraciju birača u Kabulu.
Među žrtvama su 21 žena i petoro dece. Odgovornost za napad preuzela je Islamska država.
Portparol Ministarstva unutrašnjih poslova Nadžib Deniš rekao je za Glas Amerike da su građani čekali u redu ispred centra da bi se registrovali za izbore, kada je bombaš samoubica aktivirao eksploziv.
Prema bolničkim izvorima, najmanje desetoro povređenih je u kritičnom stanju.
Predsednik avganistanske vlade Abdula Abdula osudio je "teroristički napad" na centar, smešten u jednoj školi u avganistanskoj prestonici.
“Odlučni smo da održimo fer i transparentne izbore i teroristi neće pobediti protiv volje avganistanskog naroda", tvitovao je Abdula.
Predsednik Ašraf Gani je prošle nedelje pokrenuo proces registracije birača i dozvolio nezavisnoj Izbornoj komisiji da pripremi glasačke listiće za parlamentarne i okružne izbore 20. oktobra. To je prvi put u avganistanskoj istoriji da se izbori održavaju na osnovu zvaničnih biračkih spiskova.
U međuvremenu, avganistanski zvaničnici potvrdili su da je najmanje šest osoba poginulo u eksploziji bombe u prestonici pokrajini Baglan.