Šesti poraz Netsa u seriji, veče Majkla Reda u Los Anđelesu

Devet utakmica NBA sezone odigrano je u utorak uveče, a od košarkaša iz Srbije i Crne Gore aktivni su bili Nenad Krstić, Marko Jarić i Vladimir Radmanović, čiji su timovi – Nju Džersi, Minesota i Lejkersi - doživeli poraze. Najuzbudljivije je bilo u "Stejpls Centru", gde je sjajni Majkl Red prekinuo dvocifreni niz poraza Milvokija u mečevima sa Lejkersima.

Lejkersi su pobedili Bakse u poslednjih deset međusobnih duela, ali je Majkl Red protekle večeri bio nezaustavljiv. Trenutno treći strelac lige i ove sezone rekorder po broju poena na jednoj utakmici – 57 protiv Jute 11. novembra - postigao je 18 koševa u presudnoj poslednjoj četvrtini i završio sa 45, uz 8 skokova, 5 asistencija i 4 ukradene lopte za konačnih 109:105. I bez velike pomoći saigrača - samo Mo Vilijams sa 22 i Čarli Bel sa 14 imali su dvocifren učinak – Red je doveo Milvoki do tek četvrte pobede u Los Anđelesu na poslednje 24 utakmice, još od sezone 1982/83. S druge strane, Kobi Brajant je ubacio 27 poena, uključujući šest trojki od ukupno 11 koliko su domaći pogodili iz 37 pokušaja, što je novi klupski rekord. Lamar Odom je bio blizu "tripl-dabla" - 21 poen, 13 skokova i 8 asostencija, dok je Vladimir Radmanović igrao svega nešto više od pet minuta, ubacio 4 poena (2-2, 0-2, -), uz po 2 skoka i blokade.

Jedan od na papiru najboljih timova u Istočnoj konferenciji, Nju Džersi, doživeo je i šesti uzastopni poraz, ovog puta na svom parketu u duelu sa ne tako renomiranim protivnikom, Šarlot Bobketsima – 96:92. Gosti su imali izbalansirani napad, koji su predvodili ruki Adam Morison sa 22 i rezervista Šon Mej sa 20 poena, dok je najefikasniji kod domaćih bio Ričard Džeferson sa 27 koševa – što je njegov rekord sezone. Nenad Krstić je bio solidan sa 20 poena (8-14, -, 4-7), svega 4 skoka, 2 blokade i jednom asistencijom za 40 minuta igre, ali su se Vins Karter i Džejson Kid ispromašivali – tek 7 od 26 iz igre zajedno, uz 7 izgubljenih lopti. Bobketsi su preuzeli kontrolu rano, u drugoj četvrtini vodili i sa 14 razlike, a onda u poslednjih 12 minuta "odbili" nekoliko naleta domaćih i sprečili preokret.

Trejsi Mekgrejdi bio je daleko ispod svog nivoa, na šta je verovatno uticala i povreda kuka u prvoj četvrtini, ali su Hjuston Rokitsi zahvaljujući Jao Mingu i pratećoj postavi ipak došli do četvrte uzastopne pobede – 82:75 protiv Minesote u svom "Tojota centru". Mekgrejdi je završio sa 8 poena i 7 asistencija, Jao Ming anulirao učinak Kevina Garneta sa 25 koševa i 10 skokova, a presudili su trojkama u završnici Rejfer Alson i Šejn Batije. Defanzivni specijalista američkog nacionalnog tima sa poslednjeg Svetskog prvenstva pogodio je svih pet pokušaja izvan linije za tri poena i završio sa 17 koševa. S druge strane, samo su Garnet (25 poena, 11 skokova) i ruki Rendi Foj (11 koševa) imali dvociofren učinak. Marko Jarić za 23 minuta – 3 poena, 3 skoka i 2 asistencije.

Neočekivani poraz doživeo je Denver u svom "Pepi Centru" protiv Memfisa, tima sa trenutno najlošijim skorom u ligi – 108:96, a Hornetsi su i u drugoj utakmici bez Peđe Stojakovića bili nemoćni. Ovog puta, kroz Oklahoma Siti "prošetao" se Toronto – 94:77.

Rezultati i strelci

Vašington – Atlanta 96:95
(Batler 21, 8 sk, 4 as, Arinas 21, 7 as, 5 sk, 3 ukr. lop, 9 izg. lop, Džejmison 18, 3 ukr. lop – Džonson 33, 8 as, 6 sk, Lu 18, Pačulija 8, 14 sk, 4 as, 5 izg. lop)

Nju Džersi – Šarlot 92:96
(Krstić 20, 4 sk, 2 bl, 1 as. za 40 minuta, Džeferson 27, 7 sk, Karter 25, 6 sk, 4 ukr. lop, 2 bl, 5 izg. lop, Kid 6, 10 sk, 9 as – Morison 22, 5 as, 4 sk, Mej 20, 7 sk, 5 as, Brezec 13, 5 sk, Valas 12, 5 sk, Felton 12, 4 sk, 4 as)

Nju Orleans – Toronto 77:94
(Stojaković povređen, Pol 16, 11 as, 4 sk, 4 ukr. lop, Batler 13, 5 sk, Mejson 10, Čendler 6, 17 sk, 2 bl – Boš 19, 14 sk, Parker 19, 5 sk, 3 ukr. lop, Barnjani 16, Grejem 14, Kalderon 13, 4 as)

Čikago – Njujork 102:85
(Gordon 23, 6 sk, Duhon 18, 4 sk, 4 as, 3 ukr. lop, Braun 14, 8 sk, Hajnrik 13, 6 as, 5 sk, Deng 12, 9 sk, Noćioni 10, Valas 8, 12 sk, 2 ukr. lop, 2 bl)

Hjuston – Minesota 75:82
(Ming 25, 10 sk, Batije 17, Alston 13, 7 as, Mekgrejdi 8, 7 as – Jarić 3, 0-2, 1-1, -, 3 sk, 2 as, 1 ukr. lop. za 23 minuta, Garnet 25, 11 sk, 2 bl, Foj 11)

Denver – Memfis 96:108
(Entoni 37, 9 sk, 7 as, Kembi 14, 10 sk, 3 bl, Nahera 13, 6 sk, 3 ukr. lop, Dijavara 13 – Vorik 25, Etkins 22, 5 as, Roberts 16, 6 sk, Miler 13, 14 as, 7 sk, Džons 10, Svift 7, 11 sk)

Portland – Indijana 97:105
(Rendolf 30, 11 sk, 5 izg. lop, Džek 21, 6 as, 5 sk, Autlo 12, 5 sk, Dikosn 12, Przibila 2, 10 sk – O'Nil 20, 8 sk, 6 as, 5 bl, Jasikevičijus 17, 7 as, 4 sk, Herington 17, 5 sk, Džekson 15)

Sakramento – L. A. Klipers 93:80
(Artest 28, 8 sk, 2 bl, Bibi 19, 10 as, 7 sk, Miler 12, 8 sk, Tomas 8, 9 sk – Livingston 20, 5 sk, 4 as, Mobli 16, Brend 13, 18 sk, Tomas 12, 6 sk)

L. A. Lejkers – Milvoki 105:109
(Radmanović 4, 2-2, 0-2, 2 sk, 2 bl. za 5 minuta, Brajant 27, Odom 21, 13 sk, 8 as, Volton 14, 7 sk, 5 izg. lop, Parker 14, Farmar 10, 7 as, 5 sk – Red 45, 8 sk, 5 as, 4 ukr. lop, Vilijams 22, 6 as, 6 izg. lop, Bel 14, Bogut 8, 9 sk)