Košarkaši Francuske pobedili nacionalni timom Angole 68:62

Košarkaši Francuske plasirali su se u četvrtfinale Svetskog prvenstva u Japanu pobedom nad nacionalnim timom Angole 68:62 po četvrtinama 17:6, 17:18, 15:11, 19:27. Francuzi su ključnu razliku napravili u prvoj četvrtini, kada su serijom 11-0 došli do dvocifrene razlike. Najefikasniji igrač u pobedničkom timu bio je Emerik Žano sa 16 poena, Boris Diao i Mikael Želabal dali su po dva poena manje. U ujednačenom timu Angole Karloš Almeida postigao je najviše poena – 13. Francuzi su nadskakali Angou (30-22), i imali znatno bolji šut (53-38 u procentima), što je nadmašilo prednost Angole u fazi odbrane (9-2 u ukradenim loptama za Afrikance). U jednom trenutku, pred odlazak na poluvreme, Francuska je imala 17 poena prednosti, ali su Angola tokom celog drugog poluvremena držali kakav-takav priključak, sve dok u finišu nisu prišli na samo pet poenja razlike pola minuta pre kraja. U ključnim trenucima Siprijano nije pogodio trojku, a Žano je bio siguran sa penala, pa je iznenađenje sprečeno.