Treći uzastopni trijumf Dalasa, pobede San Antonija i Vašingtona

Tri utakmice NBA plej-ofa odigrane su u ponedeljak, a više uspoeha imali su domaći timovi, koji su trijumfovali dva puta. Jedini uspeh na gostovanju ostvario je San Antonio, koji je posle produžetka pobedio Denver 126:115 i tako poveo sa 3-1 u seriji. Vašington je još jednom bio bolji od Čikaga u svojoj dvorani, ovog puta mnogo ubedljivije nego što to konačnih 106:99 pokazuje, ali je za košarkaše iz prestonice SAD najbitnije da su izjednačili rezultat u seriji na 2-2. Na kraju, Dalas je ostvario i treći uzastopni trijumf protiv Hjustona – 103:100 i sada, uprkos dva poraza na svom parketu na početku serije, ima prednost od 3-2 u pobedama.

Dalas – Hjuston 103:100 (3-2)

Nekoliko časova pošto je trener Hjustona Džef Van Gandi kažnjen sa rekordnih 100 hiljada dolara zbog optužbi na račun sudija, Rokitsi su doživeli i treći poraz zaredom u seriji protiv Dalasa. Predvođeni Dirkom Novickim, koji je uz 23 poena imao i 13 skokova, Mevsi su trijumfovali 103:100 i tako postali prvi tim u seriji koji je trijumfovao na svom parketu. Jao Ming je polovinu od svojih 30 poena ubacio u poslednjoj četvrtini, dok je Trejsi Mekgrejdi (25 poena, 9 skokova, 6 asistencija) promašio trojku za produžetak.

Denver – San Antonio 115:126 (1-3)

Tim Dankan je pružio feneomenalnu partiju, ubacio 39 poena, uz 14 skokova, ali je u produžetku napravio šesti prekršaj i ostavio Tonija Parkera i Manua Đinobilija da obezbede i drugi trijumf u Denveru – 126:115. Dankan je "otvorio" produžetak košem, Parker je u dodatnih pet minuta ubacio 11 od svojih 29 poena, a Đinobili 6 od ukupno 24. Kod poraženih, Bojkins 32 koša, Entoni 28.

Vašington – Čikago 106:99 (2-2)

Predvođeni rezervnim bekom Huanom Diksonom, Vašington Vizardsi uspeli su da dobiju i drugi meč protiv Bulsa u svom "MCI Centru" i izjednače na 2-2 u seriji. Dikson je ubacio 35 poena, uz sjajan šut (8-11, 3-4, 10-10), a Vizardsi su već u prvoj četvrtini "prelomili" meč. Na poluvremnu je bio 24 razlike (61:37) u trećem "kvoteru" i 27, da bi gosti iz Čikaga samo ublažili poraz u poslednjih 12 minuta.

Detroit i Sijetl za polufinale

NBA plej-of nastavlja se večeras, a ponovo se igraju tri meča. Zvanični šampioni Detroit Pistonsi i Sijetl imaće priliku da na svom terenu završe posao protiv Filadelfije i Sakramenta, pošto vode sa po 3-1, dok Boston dočekuje Indijanu, u seriji u kojoj je trenutno 2-2. Oba tima ostvarila su po jedan trijumf na gostujućem parketu.