Povratak Bobija Džeksona - 2004-03-28

Sakramento veèeras doèekuje Vašington Vizardse, pojaèani najboljim šestim igraèem u prošloj sezoni. Bobi Džekson se vraæa na parket nakon što je, zbog povrede, propustio 19 utakmica. U meðuvremenu, u ekipu se vratio i Kris Veber, ali «Kraljevi» još pokušavaju da uigraju svoju dugooèekivanu, i najavljivanu dobitnièku postavu.

Od kako je Bobi Džekson stavljen na listu povrijeðenih, najbolji tim na Zapadu je ostvario «svega» 12 pobjeda, uz 7 poraza, od èega èak 5 u posljednjih 8 utakmica.

Inaèe, trka za plej off pozicije u obje konferencije ulazi u – po svemu sudeæi – u jednu od najzanimljivijih završinica u proteklih nekoliko godina.

Mrtva trka za plasman u završnicu

Na Zapadu, vodi se mrtva trka za osmo mjesto, koje trenutno zauzima Juta (38-35). Tim iz Solt Lejk Sitija, kome ove godine, zbog smjene generacija, niko nije davao prevelike šanse, sinoæ je ostvario vrlo znaèajnu pobjedu nad direktnim konkurentom – Nagetsima iz Denvera (38-37). Sa 2 skoka, jednom asistencijom i 5 poena, uz samo jedan promašaj iz igre – veoma dobro je svojih 8 minuta na parketu iskoristio Aleksandar Pavloviæ. Karlos Arojo ubacio je 19, Gordan Girièek 14, a Andrej Kirilenko 13 poena. Kod gostiju, najbolji na terenu bio je ruki Karmelo Entoni sa 25 koševa. U drugom susretu koji bi mogao da odluèi o plasmanu u plej off, Sijetl (34-39) je, sa svega 3 poena Vladimira Radmanoviæa, poražen nakon produžetaka u Portlandu (37-35) 115:108.

Branilac titule, San Antonio Sparsi (48-25) deklasirali su Feniks (25-49) 105:76. Žarko Èabarkapa je za 21 minut uknjižio 4 skoka i isto toliko poena.

Samo jedan tim, sinoæ je slavio u gostima. Timbervulvsi (50-24) slavili su u Los Anðelesu, protiv Klipersa 98:82. Predrag Drobnjak je igrao 6 minuta, ali se nije upisao u strijelce.

U derbiju Istoka, Detroit (47-27)je sa 100:87 savladao Njujork (34-40). Darko Milièiæ je za 9 minuta u igri uhvatio 3 lopte. Atlanta je, bez povrijeðenog Rebraèe, pobjedila Èikago 97:88, ostvarivši prvi put nakon 73 utakmice, drugu uzastopnu pobjedu.

Le Bron najmlaði igraè koji je ubacio više od 40 poena

Nju Džersi Netsi (42-30) su bez Kenjona Martina izgubili su od Klivlenda 107:104. Ruki, Lebron Džejms ubacio je 41 poen, uz 13 asistencija i 6 skokova.

Ubacivši svih poslednjih 10 poena u meèu protiv Nju Džersija, Džejms je postao najmlaði igraè NBA lige koji je na utakmici ubacio više od 40 poena, a Kavalirsi (32-40) su prekinuli serije od 4 poraza i trenutno dijele osmo mjesto sa Boston Seltiksima.

Veèeras se još sastaju Orlando-Dalas, Milvoki-Hjuston, Indijana – Majami, Boston – Filadelfija, Golden Stejt – LA Klipers i LA Lejkers – Juta.