Debakl Lejkersa  u Sakramentu - 2004-01-17

Bez Kobija Brajanta, Šakila O'Nila i Karla Melouna, uz izostanak Horasa Grenta i Rika Foksa, koji ove sezone nje odigrao nijednu utakmicu, Lejkersi su bili osuðeni na debakl u Sakramentu. Držali su se tokom prvog poluvremena, više zahvaljujuæi opuštenoj igri Kingsa, a onda je poèetkom treæe èetvrtine Stojakoviæ, sluèajnom trojkom uz pomoæ table, zapoèeo seriju 17:0. To je Riku Adelmanu omoguæilo da poslednjih 12 minuta odigra uglavnom sa rezervistima i omoguæi svoj jedanaestorici igraèa da se «upišu» u listu strelaca.

Kao i obièno Stojakoviæ je bio najefikasniji sa 23 poena (6-6 dvojke, 2-6 trojke, 5-5 penali), iako je igrao samo 33 minuta. Uz to je imao 6 skokova, 3 asistencije i jednu ukradenu loptu. Vlade Divac bio je na svom ovosezonskom nivou: 11 poena, 6 skokova, 7 asistencija i 2 blokade za 27 minuta, a veliki doprinos ubedljivom trijumfu – 103:83, dali su i Majk Bibi (21 poen za 27 minuta), Bobi Džekson (15 poena), Dag Kristi (12 koševa) i Bred Miler (9 poena, 14 skokova, 15 asistencija).

Detroit je ostvario 11. uzastopnu pobedu, 98:77 protiv Vašingtona, a trener Leri Braun konaèno je pružio priliku i Darku Milièiæu i Željku Rebraèi. Rebraèa je za 13 minuta postigao 4 poena, uz 2 skoka, dok je Milièiæ za 9 minuta ostao bez poena, ali je imao 3 skoka i jednu asistenciju.

Posle povratka Amarija Stodemajera u tim, Finiks polako napreduje. Drugi trijumf u poslednja dva dana Sansi su ostvarili protiv Golden Stejta 104:93, a najbolji ruki prošle sezone ubacio je 21 poen, isto koliko i Šon Merion. Džo Džonson sa 26 i 7 asistencija bio je MVP susreta, a Žarko Èabrakapa je pružio vrlo solidnu partiju: 9 poena i 8 skokova za 24 minuta.

Klipersi su poraženi na svom terenu od Majamija 87:85, iako je Marko Jariæ pruižio vrlo dobru partiju. Plejmejekr reprezentacije SCG bio je blizu «tripl-dabla» sa 8 poena, 8 skokova i 11 asistencija za 45 minuta, dok Peða Drobnjak nije ulazio u igru. Poslednji napad Klipersa upropastio je Kori Mageti, koji nije stigao da uputi loptu na koš iz teške pozicije, a imao je slobodnog Jariæa na krilu.

Debi Lenija Vilkensa na klupi Njujorka završen je ubedivim trijumfom Niksa nad Sijetlom 108:88. Kit Van Horn je ubacio 30 poena, Hjuston 18, dok je Marberi imao 17 asistencija. Kod poraženih, Vladimir Radmanoviæ je za 32 minuta postigao 8 poena, uz 4 skoka i jednu asistenciju.

U ostlaim utakmicama: Orlando je pobedio Boston - 124:118 posle produžetka, Indijana je bila bolja od Sana Antonija - 89:79, dok je Dalas trijumfovao u Denveru 91:88.