Pobede Arizone i San Dijega na startu NFL plej-ofa

Pobedama domaćih timova - Arizona Kardinalsa i San Dijego Čardžersa - juče je počeo NFL plej-of, u okviru kojeg se 12 timova bori za titulu najbolje ekipe u američkom fudbalu.

Arizona je prvi put posle 61 godine bila domaćin u plej-of utakmici i pobedila Atlanta Falkonse - 30:24. Kvoterbek Kardinalsa, veteran Kurt Vorner otvorio je utakmicu "tač-daun" pasom od 42 jarde za Lerija Ficdžeralda, a onda u drugoj četvrtini pronašao Ankvana Boldina u akciji tokom koje je osvojena 71 jarda. Atlanta je međutim vodila na poluvremenu - 17:14, da bi domaći početkom drugog poluvremena ponovo preuzeli vođstvo i sačuvali ga do kraja.

Kasnije uveče, San Dijego je posle produžetka eliminisao Indijanpolis Koltse - 23:17. Čardžersi su vodili na poluvremenu 14:10, ali je Pejton Mening "tač-daun" pasom za Redžija Vejna doneo prednost gostima u trećoj četvrtini. Domaći su "fild golom" u poslednjem minutu izborili produžetak, u kome je Deren Sprols u prvom napadu ostvario "tač-daun" za pobedu.

Plej-of se nastavlja večeras, duelima Majami - Baltimor i Minesota - Filadelfija.