Kavsi ispustili pobedu u Šarlotu, Finiksu titula divizije Pacifik

Deset utakmica NBA sezone odigrano je u utorak uveče, a od košarkaša iz Srbije i Crne Gore aktivni su bili Saša Pavlović i Marko Jarić, čiji su timovi – Klivlend i Minesota – doživeli poraze.

Umesto da večerašnji duel sa najboljim timom lige Dalasom dočekaju sa devet uzastopnih pobeda iza sebe, Kavsi su prokockali dvocifrenu prednost u poslednjoj četvrtini i doživeli poraz u Šarlotu (108:100) protiv jedne od najslabijih ekipa u NBA, koja je pritom bila bez četvorice standardnih prvotimaca. Lebron Džejms je 30 od svojih 37 poena postigao u drugom poluvremenu, ali je propustio dve prilike da u regularnom toku reši utakmicu, a u produžetku su dominirali domaći. Džerald Valas je bio skoro nezaustavljiv, ubacio 27 poena, uz 11 skokova i 5 blokada, Met Kerol je postigao 20 koševa, a slabo korišćeni Argentinac, Valter Erman ostvario je "dabl-dabl" i nove rekorde karijere – 19 poena, 10 skokova. Saša Pavlović igrao je 33 minuta i postigao 13 poena (4-8, 1-2, -).

Posle dva neobično ubedljiva poraza - protiv Detroita kod kuće i Denvera u gostima, Finiks Sansi su se očekivano oporavili kada su im u goste došli Minesota Timbervulvsi. Radža Bel je 16 od svoja 22 poena postigao u ključnoj trećoj četvrtini kada su domaći prelomili meč i revanširali se gostima za poraz krajem januara, kada je Minesota prekinula i sada važeću najdužu trijumfalnu seriju u sezoni – 17 pobeda zaredom. Brazilac Leandro Barbosa ubacio je 20 poena, Stiv Neš (18 poena, 11 asistencija) i Šon Merion (12 koševa, 10 skokova) ostvarili "dabl-dablove", pa čak ni loše veče Amarija Stodemajera, koji se mučio sa ličnim greškama, nije spasilo Timbervulvse 11. uzastopnog neuspeha na strani. Kevin Garnet je bio najbolji kod poraženih sa 30 poena i 16 skokova, dok je Marko Jarić, kao starter za 32 minuta postigao 4 poena (2-6, 0-1, -), uz 5 skokova i 9 asistencija.

Finiks je ovim trijumfom obezbedio treću uzastopnu titulu prvaka divizije Pacifik, ali i dalje zaostaje za Dalasom, koji je u Njujorku lagano došao do 55. pobede u sezoni, treću godinu zaredom. Mevsi međutim, titulu prvaka svoje divizije Jugozapad neće moći da osiguraju još bar nekoliko utakmica, s obzirom da San Antonio ima mnogo bolji skor od prvog pratioca Finiksa – Los Anđeles Lejkersa.