Rekord karijere Saše Pavlovića, Jarić odličan u pobedi Minesote

Devet utakmica NBA sezone odigrano je u utorak uveče, a od košarkaša iz Srbije i Crne Gore aktivni su bili Saša Pavlović i Marko Jarić. Obojica su bila u startnim postavama svojih timova, koji su zabeležili pobede, a posebno dobru partiju pružio je Pavlović.

Treći put ove sezone Klivlend je bio bez svog najboljeg igrača Lebrona Džejmsa, koga je trener Majk Braun poštedeo zbog bolova u leđima, i treći put ove sezone Kavsi su ostvarili pobedu – 124:100. Ajra Njubl, koji je zamenio Džejmsa u starnoj petorci, pogodio je sva tri pokušaja za trojku, postigavši ukupno 12 poena, četiri više nego cele ove sezone, ali su dominirali Leri Hjuz i Saša Pavlović sa po 25 koševa. Pavloviću je to bio novi rekord karijere (5-9, 3-4, 6-6), a čak 18 poena postigao je u trećoj četvrtini kada su domaći napravili ključnu razliku. Za 33 minuta igre, Pavlović je imao i 6 asistencija i 2 ukradene lopte.

Indijana je bila na pragu da prekine seriju od devet poraza, ali ni 14 poena viška u trećoj četvrtini, niti rekord karijere Džamala Tinzlija, koji je uz 37 poena, imao po 6 skokova i asistencija, nisu bili od koristi Pejsersima. Kevin Garnet je preuzeo kontrolu na startu poslednje četvrtine i zajedno sa kvartetom Marko Jarić – Rendi Foj - Rašad Mekents - Kreg Smit sprečio blamažu na svom parketu – 86:81. Garnet je završio sa 30 poena i 9 skokova, a Marko Jarić sa 11 koševa (2-6, 2-2, 1-2), 6 asistencija i 5 skokova za 38 minuta igre. Jarić je ove sezone deset puta imao dvocifren učinak, a Timbervulvsi su dobili devet od tih deset mečeva.

Posle preksinoćnog poraza Dalasa u Ouklendu, trenutno najduži pobednički niz u NBA ligi u vlasništvu je San Antonija. Izabranici Grega Popovića do 13. uzastopnog trijumfa stigli su u svojoj dvorani protiv desetkovanih Klipersa – 93:84. Udarni trio Tim Dankan – Manu Đinobili – Toni Parker bio je standardan, a najveći doprinos sa klupe dao je veteran Majkl Finli sa 13 poena. Đinobili je završio sa 16, Dankan sa 19, a Toni Parker sa 25 pogodaka. Poslednji put San Antonio je poražen još 11. februara u Majamiju i trenutno je svega tri i po utakmice iza Finiksa u borbi za drugo mesto na Zapadu.