Dalas i San Antonio gaze redom, Jarić u startnoj petorci

Dalas je ostvario 16, a San Antonio desetu uzastopnu pobedu, ali od sedam utakmica NBA sezone , koliko je odigrano u utorak uveče, najzanimljivije je bilo u Mineapolisu, gde su "vukovi" posle dva produžetka pobedili Lejkerse – 117:107.

Gosti iz Los Anđelesa vodili su sa 13 poena razlike u dva navrata u prvom poluvremenu, Kobi Brajant je posle više od mesec dana postigao 40 poena, ali se Minesota držala u igri tokom cele utakmice i potpunom dominacijom u drugom produžetku stigla do važne pobede u borbi za plej-of. Posle više od godinu dana Marko Jarić je zbog povrede Trentona Hasela bio u startnoj postavi i pružio možda najbolju partiju ove sezone. Igrao je 35 minuta, postigao 12 poena (4-6, 1-2, 1-2), uz 5 asistencija, po 3 skoka i blokade i 2 ukradene lopte. Minesota ove sezone ima skor 8-1 kada Jarić postigne dvocifren broj poena.

Međutim, srpski internacionalac napravio je dva brza faula na startu prvog produžetka i nije bio na parketu poslednjih devet minuta i 40 sekundi, ali su se za pobedu domaćih postarali Riki Dejvis (33 poena, 10 skokova, 8 asistencija) Kevin Garnet (26 poena, 17 skokova) i ruki Rendi Foj (10 poena, 5 asistencija). Vredi istaći i ključnu ulogu Marka Blaunta (18 poena i 6 skokova), koji je sa tri vezane trojke u poslednja dva minuta regularnog toka omogućio Timbervulvsima da izbore produžetak.

Tri četvrtine Nju Džersi je stvarao probleme trenutno najboljem timu NBA lige, ali su Mevsi pojačali odbranu u poslednjoj četvrtini i relativno lako došli do 16. uzastopne i 51. pobede u sezoni (102:89), kojom su 22 meča pre kraja osigurali plasman u plej-of. Džejson Teri je bio najefikasniji sa 24 poena, Dirk Novicki na nivou svog proseka – 22 poena, 11 skokova i 5 asistencija, a još petorica košarkaša Dalasa imala su dvocifren učinak. Najbolji kod Netsa, kojima je ovo bio treći poraz zaredom bio je Vins Karter sa 32 poena, 8 asistencija i 6 skokova.

San Antonio je bio na korak od poraza u Portlandu, gubio sa osam poena razlike četiri minuta pre kraja, a onda su izabranici Grega Popovića serijom od pet trojki preokrenuli rezultat i zabeležili 10. uzastopnu pobedu – 99:94. Tim Dankan je postigao 24 poena, uz 8 skokova, ali su junaci trijumfa bili Manu Đinobili i Beno Udrih sa po dve trojke u završnici, kao i Majkl Finli, čiji je koš 36 sekundi pre kraja zapečatio sudbinu domaćih. Đinobili je završio sa 23, Finli sa 20, a Udrih sa 8 poena. Najbolji kod Blejzersa bio je ruki Brendon Roj sa 19 poena, 9 asistencija i 5 skokova.