Netsi opet pali u produžetku, Džekson se osvetio Pejsersima

Protekle večeri odigrano je devet utakmica NBA sezone, a od košarkaša iz Srbije i Crne Gore aktivni su bili Marko Jarić i Vlada Radmanović. Jarićeva Minesota doživela je težak poraz u Hjustonu (105:77), dok su Radmanović i Lejkersi trijumfovali u Atlanti – 90:83. Najuzbudljivije je bilo u Filadelfiji, gde su domaći Siksersi posle produžetka savladali Nju Džersi – 100:98.

Drugi put za manje od 24 sata Netsi su poraženi posle dodatnih pet minuta, ovog puta u Filadelfiji, koju je se 23 poena, 15 asistencija i 7 skokova predvodio Andre Igudala. S druge strane, najefikasniji je bio Vins Karter sa 23 koša, ali je u produžetku promašio trojku za pobedu uz zvuk sirene.

U senci šampionske parade novih prvaka NFL-a, Indijanapolis Koltsa, koja je održana u "RCA Domu", u obližnjem "Konsiko Fildahausu" doskorašnji košarkaš Pejsersa Stiven Džekson potrudio se da zagorča dan bivšim saigračima i treneru. Džekson je ubacio 36 poena, još petorica gostujućih igrača imala su dvocifren učinak, a Voriorsi su i bez povređenog prvog strelca Berona Dejvisa relativno lako trijumfovali u Indijanapolisu – 113:98.

Derbi večeri odigran je u Denveru, gde su Sansi i bez pomoći Stiva Neša u drugom poluvremenu, bili bolji od domaćih Nagitsa – 113:108. Neš je obnovio povredu ramena, a njegovi saigrači imali su zaostatak od devet poena na poluvremenu. Međutim, Amari Stodemajer ubacio je 36 poena, uz 13 skokova, i uz podršku Šona Meriona, Leandra Barbose i Radže Bela neutralizovao prvi "tripl-dabl" u karijeri Karmela Entonija – 31 poen, po 10 skokova i asistencija. Treba istaći da su i Nagitsi bili oslabljeni neigranjem povređenih Alena Ajversona i Markusa Kembija.

Prvi put u poslednjih sedam godina Lejkersi su uspeli da dobiju dve utakmice u sezoni protiv Atlante. Kobi Brajant je postigao devet uzastopnih poena za svoj tim tokom poslednje četvrtine, završio sa 27, a Lejkersi su trijumfovali u "Filips Areni", gde je većina od skoro 20 hiljada navijača klicalo upravo Brajantu. Lamar Odom (15 poena, 18 skokova) i Endrju Bajnam (14 poena, 10 skokova) ostvarili su "dabl-dablove", a Vlada Radmanović za 24 minuta završio sa 7 poena (3-4, 0-2, 1-2), po 2 skoka i asistencije i jednom ukradenom loptom.

Marko Jarić ubacio je 9 poena (1-2, 2-4, 1-1), uz 3 asistencije i skok za 20 minuta igre, ali je Minesota doživela debakl u Hjustonu – 105:77. Dominirao je Trejsi Mekgrejdi sa 32 poena, dok su Džuan Hauard i Luter Hed postigli po 20. Bio je to četvrti uzastopni poraz Timbervulvsa i 10. u poslednjih 12 mečeva. Novi trener Rendi Vitmen ima skor dve pobede i šest poraza.