Peđin rekord karijere za pobedu Hornetsa nad Šarlotom

Peđa Stojaković iza sebe ima osam NBA sezona i skoro 600 utakmica u ligaškom delu prvenstva, ali nijednu nije odigrao tako dobro kao sinoć u "Ford Centru" u Oklahoma Sitiju. Američki sportski mediji, uz velike pohvale srpskom internacionalcu, uz dozu šale tvrde da je Stojaković bio motivisan paklenim, skoro tri sata dugim treningom, kojim je trener Bajron Skot "nagr(a)dio" svoje igrače, posle tri uzastopna poraza u gostima. Međutim, šalu na stranu, jedan od najboljih trojkaša NBA lige bio je potpuno nepogrešiv u duelu sa Šarlot Bobketsima, postavio novi rekord karijere 42 poena, uz rekorde sezone – 8 skokova i 2 ukradene lopte.

Od početka do kraja utakmice u Oklahoma Sitiju bilo je jasno ko će pobediti goste iz Šarlota - 94:85. Stojaković je počeo utakmicu postigavši prvih 20 poena Hornetsa - bez promašaja, bilo iz igre, bilo sa penala, i završio prvu četvrtinu sa 22 – novim klupskim rekordom po broju poena u jednoj četvrtini. Uprkos njegovoj sjajnoj partiji, Bobketsi su se držali u igri zahvaljujući Emeki Okaforu (25 poena, 16 skokova, 7 blokada) i rukiju Adamu Morisonu (21 koš), ali je Stojaković na kraju prelomio, kako u napadu, tako i u odbrani. Postigao je 11 poena u ključnoj seriji 13:4, sredinom i krajem poslednje četvrtine, imao presudnu ukradenu loptu nekoliko minuta pre kraja i postigao poslednja četiri koša iz igre svog tima. Posle sinoćnja 42 poena, Stojaković je prvi strelac Hornetsa sa prosekom od 18,4 po utakmici, skoro 4 poena više nego pre toga.

U duelu dva tima sa najboljim skorom na Zapadu, Juta je i bez svog najboljeg defanzivca Andreja Kirilenka, koji ima povredu članka, demonstrirala sjajnu odbranu i pobedila Kliperse – 112:90. Posebno impresivni izabranici Džerija Slouna bili su u jednom periodu drugog poluvremena, kada gostima iz Los Anđelesa, koji su u Solt Lejk Siti stigli sa serijom od pet pobeda, nisu dozvolili da postignu koš iz igre 10 minuta i 27 sekundi. Turčin Memet Okur bio je najefikasniji sa 27 poena, Met Harpring je ubacio 22, a Karlos Buzer 16 poena, uz 15 skokova i 7 asistencija. Najbolji strelac kod gostiju bio je Katino Mobli sa 18 pogodaka.

Poraz Klipersa iskoristio je San Antonio, i trijumfom u Hjustonu, posle velikog preokreta – 92:84, preuzeo drugo mesto na Zapadu. Predvođeni udarnim tandemom Trejsi Mekgrejdi – Jao Ming, Rokitsi su u trećoj četvrtini došli do ogromnih 19 razlike, ali su rezervisti gostiju napravili preokret i omogućili starterima da u poslednjoj deonici dovedu tim do petog uzastopnog trijumfa. Mekgrejdi je završio sa 26, Ming sa 20 poena, dok su Sparse predvodili Dankan (15 skokova) i Đinobili sa po 19. Pravi junaci bili su međutim Francisko Elson sa 12, Beno Udrih sa 11 i Robert Ori sa 10 poena.

Rezultati i strelci

Atlanta – Milvoki 101:103
(Lu 29, 7 as, Džonson 29, 5 sk, 3 ukr. lop, Čildres 21, 7 sk, Vilijams 4, 15 sk – Red 30, 7 sk, Paterson 16, 5 sk, Vilijams 15, 6 as, Bogut 13, 8 sk, 6 izg. lop, Vilanueva 12)

Majami – Denver 105:112
(Vejd 37, 11 as, 8 sk, 6 izg. lop, Voker 22, Rajt 13, Haslim 12, 10 sk – Entoni 33, 6 sk, 4 as, 3 ukr. lop, Miler 29, 10 as, 8 sk, 3 ukr. lop, Kembi 15, 11 sk, 4 bl)

Nju Orleans/Oklahoma Siti – Šarlot 94:85
(Stojaković 42, 10-12, 5-10, 7-8, 8 sk, 2 ukr. lop, 1 bl. za 37 minuta, Džekson 14, Pargo 10, Čendler 2, 15 sk, Pol 2, 10 as, 3 ukr. lop – Okafor 25, 16 sk, 7 bl, Morison 21, 7 sk, Mej 18, 11 sk, 2 bl)

Minesota – Portland 101:89
(Jarić 4, 2-4, -, -, 4 sk, 2 ukr. lop, 1 as. za 16 minuta, Dejvis 27, Garnet 20, 13 sk, 7 as, 5 bl, 3 ukr. lop, Džejms 15, 5 as – Rendolf 26, 9 sk, Dikson 15)

Dalas – Čikago 111:99
(Novicki 31, 10 sk, Stekhaus 21, Teri 17, 5 sk, 5 as, Dampjer 14, 13 sk, 3 bl – Hajnrik 25, 6 as, 5 izg. lop, deng 24, 10 sk, 4 as, Gordon 17)

Hjuston – San Antonio 84:92
(Mekgrejdi 26, 8 sk, 6 as, Ming 20, 6 sk, 4 ukr. lop, Alston 12 – Dankan 19, 15 sk, Đinobili 19, 5 sk, Elson 12, 7 sk, Udrih 11, Ori 10)

Juta – L. A. Klipers 112:90
(Okur 27, 6 sk, Harpring 22, 5 sk, Buzer 16, 15 sk, 7 as, Vilijams 16, 7 as, Bruer 12 – Mobli 18, Mageti 17, Brend 16, 6 sk, Tomas 12, 9 sk, Kasel 12, 5 sk, 5 as, Ros 11)

Golden Stejt – Toronto 110:99
(Dejvis 22, 12 as, 3 bl, Danlivi 22, 8 sk, Bedrins 14, 12 sk, 2 bl, Elis 14, 7 as, Ričardson 14, 5 sk, Pjetrus 9, 9 sk – Boš 23, 22 sk, 7 izg. lop, Ford 16, 7 sk, 6 as, Parker 15, 6 sk, Džons 11, Garbahosa 10, 6 sk)