Veče gostujućih timova: Sijetla, Orlanda i Klivlenda

Svega tri utakmice NBA sezone odigrane su u ponedeljak uveče, a gosti su imali stopostotan učinak. Od košarkaša iz Srbije i Crne Gore radovali su se Darko Miličić i Saša Pavlović, dok su Netsi, Nenada Krstića, uprkos njegovoj dobroj partiji - poraženi na svom parketu.

Samo veče posle velike pobede u Vašingtonu, Nju Džersi je doživeo novi poraz na svom parketu – 119:113 protiv Sijetla, kome je to bila poslednja utakmica na turneji po Istoku. Najzaslužniji za treći uzastopni trijumf Soniksa bio je Luk Ridnaur sa 32 poena i 7 asistencija. Netsi nisu imali rešenje za plejmejkera gostiju, koji je sjajno igrao "pik-en-rol", poentirao sa poludistance i otvarao prostor saigračima, pre svih Rašaru Luisu, koji je ubacio 27 i Krisu Vilkoksu i Reju Alenu, koji su završili sa po 22 poena. Sijetl je već u prvom poluvremenu vodio sa 28 razlike, a Ridnaur je sa četiri penala u završnici rešio sve dileme oko pobednika i sprečio preokret domaćih. Vins Karter je bio najbolji kod Netsa sa 38 poena, dok je Nenad Krstić, za 30 minuta ubacio 21 koš, uz 5 skokova.

S druge strane reke Hadson, Njujork Niksi ni iz trećeg pokušaja nisu uspeli da dođu do prve pobede u svom "Medison Skver Gardenu" (102:96 za Kavse). Domaći su vodili većim delom prvog poluvremena, ali je goste u igri držao veteran Dejmon Džons, koji je u tom periodu postigao 24 od svojih 29 poena. Sa 29 je završio i Lebron Džejms, koji je u drugom poluvremenu "preuzeo štafetu" od Džonsa i sa 19 poena, uz nekoliko asistencija u završnici, zadržao svoj tim na prvom mestu Istoka. Saša Pavlović igrao je 22 minuta, postigao 7 poena, uz 2 skoka.

Klivlend je na vrhu, a na dnu tabele Istočne konferencije nalazi se Boston, koji je protekle večeri u svojoj dvorani doživeo još jedan nesrećni poraz – 92:89 u duelu sa Orlandom. Gosti sa Floride vodili su skoro čitav meč, ali su Pol Pirs i saigrači uspeli da nadokande minus od osam poena u poslednjoj četvrtini i čak povedu dva i po minuta pre kraja (84:83). Međutim, to je bilo njihova jedina prednost. Grent Hil je poentirao, Delonte Vest promašio na drugoj strani, Trevor Ariza pogodio jedan penal, a Džamir Nelzon pridodao polaganje i Orlando se odlepio. Nelzon je bio najefikasniji sa 24 poena, dok je Darko Miličić za 19 minuta imao 8 poena, 4 skoka i 3 blokade.

Rezultati i strelci

Nju Džersi – Sijetl 113:119
(Krstić 21, 10-16, -, 1-2, 5 sk, 2 as. za 30 minuta, Karter 38, 5 as, Kid 20, 12 as, 6 sk, Vilijams 11, Rajt 10 – Ridnaur 32, 7 as, Luis 27, 11 sk, 4 as, Vilkoks 22, 9 sk, Alen 22)

Boston – Orlando 89:92
(Pirs 21, 5 izg. lop, Zerbijak 14, Vest 13, Gomes 12, Pouv 10, 7 sk – Miličić 8, 4-5, -, -, 4 sk, 3 bl. za 19 minuta, Nelzon 24, 7 as, 5 sk, Hil 18, hauard 17, 14 sk, 4 as, 3 bl)

Njujork – Klivlend 96:102
(Robinson 19, Kroford 18, Fraj 17, 9 sk, Ričardson 14, Kari 13, 7 sk, Li 10 – Pavlović 7, 2-5, 0-3, 3-4, 2 sk. za 22 minuta, Džejms 29, 6 sk, Džons 29, Hjuz 14, Guden 3, 11 sk)