Česi ubedljivi protiv SAD, Italijani savladali Ganu

Fudbaleri Češke pružili su ubedljivu timsku igru i savaladali ekipu SAD sa 3:0, u prvoj utakmici prvog kola Grupe E na Svetskom prvenstvu u Nemačkoj.

Dva odlična gola Tomaša Rosickog i jedan visokog napadača Jana Kolera donela su Česima najubedljiviju pobedu u dosadašnjem toku Mundijala.

Česi su rano zagospodarili terenom u Gelzenkirhenu, a to su materijalizovali pogotkom Kolera u petom minutu, glavom uz blizine, na centaršut sa desnog krila.

Rosicki je povećao prednost svog tima na 2:0 jednim nezaustavljivim, preciznim šutem u gornji desni ugao mreže, u 36. minutu utakmice.

Pred sam kraj poluvremena, Česi su se zabrinuli za svog napadača Kolera, koji je na nosilima odnešen sa terena, zbog povrede tetitive. Ipak, u drugom poluvremenu Česi su nastavili da dominiraju i u 76. minutu, Rosicki je postavio konačan rezultat. Posle izvrsnog prodora kroz odbranu tima SAD, ponovo je zatresao protivničku mrežu,
poslavši loptu iznad nemoćnog golmana Kejsija Kelera.

U drugom susretu italijanska fudbalska reprezentacija pobedila je Ganu sa 2:0.

Andrea Pirlo postigao je prvi gol u 40 minutu, a Vićenco Jakinta postavio je konačan rezultat u 83. minutu.