Džejson Teri doneo vođstvo Mevsima na startu finala plej-ofa

Finale NBA plej-ofa počelo je sinoć u Dalasu, gde su domaći Mevsi pobedili Majami – 90:80 i poveli sa 1-0 u seriji.

Šakil O'Nil za razliku od Dirka Novickog i saigrača Dvejna Vejda ima veliko iskustvo kada je u pitanju borba za titulu šampiona NBA lige, ali to nije donelo prevagu timu sa Floride na startu finalne serije ovogodišnjeg plej-ofa. Novicki je pogodio samo 4 od 14 šuteva, ubacio 16 poena (10 skokova), dok je O'Nil postigao 17 (7 skokova, 5 asistencija), ali još jednom očajno šutirao penale (1-9). Dvejn Vejd je bio na svom uobičajenom nivou, završio sa 28 poena, po 6 skokova i asistencija, ali je Dalas, posle zaostatka u prvoj četvrtini uspostavio ravnotežu u drugoj, i "prelomio" meč u poslednjih 12 minuta, najviše zahvaljujući Džejsonu Teriju. Bek domaćih postigao je 32 poena, 20 u prvom poluvremenu, 12 u poslednjoj četvrtini, pogodivši 13 od 18 šuteva iz igre. Iskusni stručnjak, trener Majamija, Pet Rajli, kome je ovo deveti nastup u finalu plej-ofa, objasnio je šta se dogodilo:

"Ovo je borba, suština je da će nekad biti ružno i traljavo, ali oba tima daju sve od sebe. Isto tako, može da se desi da za minut-dva minuta primite osam-devet poena, što je večeras bio slučaj sa nama", zaključio je Rajli.

Druga utakmica igra se u nedelju, takođe u Dalasu, a naredne tri, ako bude potrebno, na Floridi od 13. do 18. juna.