Lejkersi trijumfovali u Finiksu, Detroit i Dalas vode 2-0

Tri utakmice NBA plej-ofa odigrane su u sredu uveče, a pobede su ostvarili Detroit, Dalas i Los Anđeles Lejkersi.

Stiv Neš bi prema pisanju lokalnog dnevnog lista "Arizona Ripablik" trebalo da drugu godinu zaredom osvoji trofej najkorisnijeg igrača NBA lige, ali njegovi Finiks Sansi, posle poraza u drugom meču prvog kola plej-ofa protiv Lejkersa, Kobija Brajanta, više nemaju prednost domaćeg parketa u seriji. Bilo je 99:93 za "jezerdžije". Duel u "Ju Es Ervejz Centru" bio je napet od samog starta, a gosti iz Los Anđelesa su serijom 19:0 tokom druge četvrtine preuzeli kontrolu i vodili sve do kraja. Predvođeni Nešom, koji je završio sa 29 poena, 9 asistencija i 7 skokova, Sansi su nekoliko puta pokušavali da naprave preokret, ali su Lejkersi uvek imali odgovor.

Kobi Brajant ponovo nije trošio previše lopti, a imao je i mnogo bolju realizaciju nego u prvom meču. Završio je sa "dabl-dablom" - 29 poena i 10 skokova, a odličnu podršku pružali su mu Lamar Odom sa 21, Kvame Braun sa 12 i Saša Vujačić sa 11 poena. Slovenački reprezentativac pogodio je tri trojke iz četiri pokušaja i to po pravilu u vrlo bitnim trenucima. Radža Bel, koji je sa 23 poena postavio novi plej-of rekord karijere, postigao je šest poena u seriji i minut pre kraja doveo svoj tim na minus tri (92:89), ali je potom promašio trojku za izjednačenje. Smuš Parker (8 poena) je zatim postigao važan koš na asistenciju Odoma, a Luk Volton (8 poena) sa penala, 35 sekundi pre kraja, raspršio sve nade Finiksa.

Detroit je i u drugoj utakmici serije protiv Milvokija relativno lako ostvario trijumf – 109:98, tako da sa očekivanom prednošću od 2-0 putuje u Viskonsin. Pistonsi su sredinom druge četvrtine, serijom 12:0, stekli odlučujuću prednost i držali je do kraja. Najefikasniji pojedinac u pobedničkom timu bio je Tejšon Prins sa 22 poena.

Možda čak i lakše nego što se očekivalo, i košarkaši Dalasa došli su do prednosti od 2-0 u seriji protiv Memfisa. Bilo je 94:79. Izabranici Ejvorija Džonsona, koji je pred utakmicu dobio trofej namenjen najboljem treneru NBA lige, dominirali su u defanzivi, pogotovo u drugoj i trećoj četvrtini kada su odbranili 16 napada zaredom i ostavili "grizlije" bez koša iz igre skoro 11 minuta. Dirk Novicki je bio najefikasniji sa 31 poenom, a istakli su se i Džoš Hauard sa 17 i Džejson Teri sa 16 poena i 9 asistencija. Memfisu , koji još nije ostvario pobedu u NBA plej-ofu, bio je to deseti poraz zaredom, s obzirom da su ih i Finiks i San Antonio u poslednje dve sezone eliminisali u prvoj rundi sa po 4-0.

Večeras se sastaju: Indijana – Nju Džersi, Čikago – Majami i Denver – Los Anđeles Klipers.