Nove pobjede Pistonsa i Netsa, Brajant izjednačio Bejlorov klupski rekord

Na Istoku, Detroit Pistonsi i Nju Džerzi Netsi nastavljaju sa sjajnim partijama dok se u Zapadnoj konferenciji najjače košarkaške lige svijeta već vodi žestoka borba za posljednja dva mjesta koja vode u doigravanje.

Nedjeljni derbi igran je na Oburn Hilsu. Čonsi Bilaps i ostali izabranici Flipa Saundersa bili su riješeni da ostanu jednini tim u ligi koji u ovosezonskim duelima sa Finiksom nije poražen. Bilaps je čak 28 od ukupno 35 poena ubacio u drugom poluvremenu, a vicešapmion je – fenomenalnom igrom u odbrani - nadoknadio čak 17 poena minusa prije konačnih 109-102.

Netsi iz Nju Džerzija su, opet zahvaljujući sjajnom Vinsu Karteru, pobjedom nad Majamijem 90-72, došli na korak do titule u diviziji Atlantik – četvrte u posljednjih pet sezona. Ovo je Netsima druga najduža serija bez poraza, a od druge pozicije na Istoku, koju zauzima Majami - dijele ih svega tri i po pobjede. Nenad Krstić je ponovo bio solidan – 11 poena, 8 skokova, 2 blokade.

Važnu pobjedu u borbi za plej of ostvarila je i Filadelfija, protiv otpisanog Njujorka 114-95. Do kraja ligaškog nadmetanja ostalo je svega 10 utakmica, a šansu za doigravanje – moguće i samo teoretsku - pored Vašingtona, Indijane, Milvokija i Filadelfije imaju još samo Čikago i Boston. Detroit, Majami, Nju Džerzi i Klivlend (Pavlović igrao 9 minuta u pobjedi protiv Šarlota 101-97) su osigurali nastup.

Brajant uz Eldžina Bejlora

Na Zapadu – čini se da su karte već podijeljene. Lejkersi su lako pobijedili Hjuston 104-88. Kobe Brajant je postigao 43 poena, čime se po broju utakmica sa više od 40 koševa u sezoni – ukupno 23 – već izjednačio sa klupskim rekorderom Elgin Bajlorom. No, Lejkersima je važnije to što su se ovim trijumfom skoro utvrdili na poziciji broj sedam, sa koje ni Memfisovo 6. mjesto nije nedokučivo.

Stabilizovala se i igra Sakramento Kingsa koji su pobijedili Radmanovićeve (13 poena, 10 skokova, počeo u startnoj petorci) Kliperse 106:96. Sa dva poena i tri skoka upisao se i rebrača koji je na parketu proveo 13 minuta. Pored Kingsa – šansu za doigravanje na posljednjem mjestu Zapada traže još Juta i iznenađenje prvenstva - Nju Orleans/Oklahoma.