Netsi deklasirali Finiks, Nenad Krstić ponovo briljantan

Svega četiri utakmice NBA sezone odigrano je u ponedeljak uveče, a izuzev derbija Majami – Indijana na Floridi, svi ostali mečevi završeni su velikim razlikama. Najubedljiviji su bili Nju Džersi Netsi, koji su na putu do devete uzastopne pobede deklasirali Finiks Sanse. Jedan od najboljih timova Zapada i najefiikasniji tim NBA lige ostao je na 72 poena, 36 ispod svog ovosezonskog proseka.

Stiv Neš i njegovi saigrači nisu znali šta ih je snašlo. Vladajući MVP NBA lige prvi put ove sezone nije uspeo da se "upiše" (0-5 iz igre za 26 minuta), isto se dogodilo i Amariju Stodemajeru (0-6 za 15 minuta) i Timu Tomasu (0-6 za 25 minuta), tako da su izabranici Majka Dantonija srušili 35 godina stari negativni klupski rekord sa svega 26,8 odsto šuta iz igre. Nju Džersi je već na poluvremenu vodio sa 19, a tokom treće četvrtine imao i preko 40 poena prednosti na putu do najubedljivijeg trijumfa ove sezone – 110:72. Manje od 24 sata posle pobede u Detroitu, Netsi su još jednom potvrdili da će u plej-ofu biti vrlo opasni, a Nenad Krstić bio je najbolji pojednac meča. Ostvario je osmi "dabl-dabl" u sezoni, četvrti ovog meseca – 21 poen (7-11, -, 7-9), uz 10 skokova, po 3 asistencije i blokade za 28 minuta.

Majami je prekinuo jednu neugodnu tradiciju i ostvario tek drugu pobedu nad Indijanom u poslednjih 16 utakmica ligaškog dela sezone – 96:91. Prilično ružnu utakmicu obeležio je i incident polovinom druge četvrtine, kada je posle koškanja Judonisa Haslima i Džermejna O'Nila i gužve koja je nastala, isključen krilni centar domaćih. Obojica aktera dobila su tehničke greške, a Haslim ubrzo i drugu zbog protesta kod sudija. Pejsersi su početkom treće četvrtine imali čak 14 razlike (58:44), ali su Šakil O'Nil i Džejson Vilijams sa po 11 poena u tom periodu vratili Majami u igru, a Dvejn Vejd i ruki Vejn Simijen u poslednjem "kvoteru" obezbedili trijumf. Peđa Stojaković bio je drugi strelac Indijane sa 19 pena (5-10, 2-6, 3-4), imao 4 skoka i 2 asistencije za 36 minuta igre.

Najefikasniji pojedinac cele večeri bio je Gilbert Arinas koji je sa 40 poena i 10 asistencija vodio Vašington Vizardse do pobede u Ouklendu protiv svog nekadašnjeg kluba – 116:98. Odličnu partiju protiv svog bivšeg kluba pružio je i Entuan Džejmison sa 31 košem i 14 skokova, a Vašington na polovini turneje po Zapadnoj obali ima skor 2-1. Žarko Čabarkapa nije ulazio u igru.

Pobedom u direktnom duelu – 104:80, Juta je od Nju Orleansa preuzela devetu poziciju na Zapadu i sada za poslednjim mestom koje vodi u plej-of zaostaje dve utakmice. Svi starteri domaćih imali su dvocifren učinak, a najefikasniji je bio Karlos Buzer sa 21 poenom.

REZULTATI

Nju Džersi – Finiks 110:72
(Krstić 21, 10 sk, 3 as, 3 bl. za 28 minuta, Karter 20, 8 sk, 5 as, Džeferson 16, Robinson 11, 7 sk, Kid 9, 10 sk, 7 as – Merion 17, 12 sk, Haus 15, Barbosa 13)

Majami – Indijana 96:91
(Š. O'Nil 23, 11 sk, 6 izg. lop, Vejd 22, 8 sk, 5 as, Vilijams 18, Voker 11, 7 sk – Džekson 22, Stojaković 19, 4 sk, 2 as. za 36 minuta)

Juta - Nju Orleans 104:80
(Buzer 21, 8 sk, 5 as, Vilijams 20, 6 sk, 5 as, Okur 18, 5 sk, Harpring 15, 11 sk, Kirilenko 13, 8 as, 6 sk, 5 bl – Batler 15, Klekston 13, 5 as, Pol 11, 7 as, Braun 10, 8 sk, Džonson 10, 5 sk, Snajder 10)

Golden Stejt – Vašington 98:116
(Ričardson 18, 5 sk, Fišer 16, 10 as, Elis 16, Pjetrus 13, Bidrins 12, 6 sk, 3 as, 2 bl, Danlivi 11, Marfi 6, 16 sk – Arinas 40, 10 as, 4 ukr. lop, Džejmison 31, 14 sk, Denijels 12, 5 as, 4 sk, Batler 11, 5 sk, Džefris 11, 3 ukr. lop)