Radmanović u Klipersima, Detroit se revanširao Netsima

Pet utakmica NBA sezone odigrano je u utorak uveče, a jedini tim koji je trijumfovao u gostima bili su Sakramento Kingsi, i to posle dodatnih pet minuta u Čikagu.

A posle Peđe Stojakovića, koji je pre manje od mesec dana trejdovan u Indijanu, još jedan košarkaš iz Srbije i Crne Gore promenio je sredinu. Posle skoro pet godina i 320 utakmica u dresu Sijetla, Vladimir Radmanović, igraće u Los Anđeles Klipersima, bar do kraja ove sezone. Soniksi su odlučili da trejduju 25-godišnjeg krilnog košarkaša, kome ovog leta ističe ugovor u zamenu za Krisa Vilkoksa, 208 cm visokog krinog centra, koji je od ovog leta takođe slobodan igrač.

Kako je saopštio generalni menadžer Sijetla, Rik Sand, Radmanović je ljudima u klubu prilično jasno stavio do znanja da verovatno neće produžiti ugovor, a pošto nije blokirao trejd, na šta je imao pravo, pretpostavka je da je zadovoljan što odlazi u tim koji će verovatno biti u plej-ofu i u kome je konkurencija na poziciji "trojke" u ovom trenutku prilično slaba. Radmanović je bio 12. pik na draftu 2001. godine i u karijeri ima prosek od 10,1 poena i 4,5 skokova. Ove sezone, minutaža mu je opala, a samim tim i produktivnost – 9,3 poena i 4 skoka po meču. Radmanović će u Klipersima nositi dres sa brojem 7, a trebalo bi da debituje već večeras u Ouklendu protiv Golden Stejt Voriorsa.

A sudeći po tome kako su igrali protiv Hjustona, njegovim novim saigračima dobro će doći bilo kakva pomoć. Klipersi su protekle večeri u "Stejpls Centru" doživeli težak poraz u duelu sa Rokitsima – 128:97, a Trejsi Mekgrejdi je posle jedne od najlošijih utakmica u karijeri (7 poena protiv Niksa, uz šut iz igre 3-20) ubacio 28 poena za 29 minuta.

Derbi večeri odigran je u Detroitu, gde su se Pistonsi revanširali Netsima za poraz od pre dve nedelje u Nju Džersiju – 85:71. Svi starteri domaćih imali su dvocifren učinak, a Čonsi Bilaps (19 poena, 10 asistencija), Rašid (13 poena, 11 skokova) i Ben Valas (10 poena, 13 skokova) ostvarili su "dabl-dablove". Nenad Krstić odlično je počeo meč, postigao osam od prvih deset poena svog tima bez promašaja, ali posle toga nije značajnije uticao na rezultat. Završio je sa 10 poena (5-12 dvojke), 6 skokova i jednom blokadom za 31 minut igre. Ričard Džeferson bio je najefikasniji kod Netsa sa 18 poena i 9 skokova, a presudila je serija Pistonsa 14:0 tokom treće četvrtine.