Stojaković briljantan u debiju pred domaćom publikom, Saša Pavlović presudio Netsima

Čak 13 utakmica NBA sezone odigrano je u sredu uveče, uz vrlo zapažene partije pojedinih košarakaša iz Srbije i Crne Gore. Peđa Stojaković briljirao je u debiju pred domaćom publikom u Indijanapolisu, Saša Pavlović bio čovek odluke u trijumfu Klivlenda nad Nju Džersijem, a Vlada Radmanović ostvario treći "dabl-dabl" ove sezone.

Kada neko postigne 26 poena na NBA utakmici obično se kaže da je pružio sjajnu partiju. Za Kobija Brajanta to je skoro 10 poena ispod njegovog ovosezonskog proseka, pa ne čudi da su Lejkersi, veče posle ubedljivog trijumfa u Njujorku doživeli debakl u Indijanapolisu – 105:79. Pejsersi su odigrali sjajnu timsku odbranu nad najboljim strelcem lige, a Peđa Stojaković podsetio saigrače i navijače u "Konsiko Fildhausu" na legendarnog Redžija Milera, koji se posle 18 sezona u dresu Indijane, povukao prošlog leta. Stojaković je sa 26 poena (4-8, 5-11, 3-3) izjednačio Brajantov košgeterski učinak, imao rekord sezone 13 skokova (11+2), uz po 2 asistencije i ukradene lopte za 41 minut igre. Jedini negativni efekat prvog trijumfa Pejsersa u poslednjih sedam mečeva bila je povreda Stivena Džeksona, koji je u drugoj četvrtini nezgodno pao i odveden je u bolnicu, gde je utvrđeno da nema preloma. Domaći su bili bez trojice standardnih startera: Džermejna O'Nila, Džamala Tinzlija i Ostina Kroužira.

Lebron Džejms ostvario je sedmi "tripl-dabl" u karijeri, treći ove sezone (26 poena, 22 u drugom poluvremenu, 11 skokova i 10 asistencija), a Klivlend je pobedom nad Nju Džersijem – 91:85 stigao do 27. trijumfa u sezoni. Netsi su šutirali svega 38 odsto iz igre, ali nisu dozvolili Kavsima da se "odlepe". Vins Karter je ubacio 29, Ričard Džeferson 19, a Džejson Kid 14 poena, dok je Nenad Krstić bio na nivou svog ovogodišnjeg proseka – 12 poena (6-11 dvojke), 6 skokova, po jedna asistencija i blokada za 36 minuta. Ipak, Saša Pavlović bio je uspešniji, a sa 7 od ukupno 14 poena (3-6, 1-4, 5-6) u poslednja tri minuta bio je ključ sedme uzastopne pobede domaćih. Za 36 minuta igre, 22-godišnji Baranin imao je i 7 skokova, po jednu asistenciju, ukradenu loptu i blokadu, a prema rečima trenera Majka Brauna odlično se držao i u odbrani – protiv Džejsona Kida i Vinsa Kartera.

Pred nedeljni Superboul, koji se igra u Detroitu, neke od NFL zvezda odlučile su da slobodno vreme provedu posmatrajući trenutno daleko najbolji NBA tim. Pistonsi su opravdali očekivanja, izbegli da prvi put ove sezone "vežu" dva poraza i lagano izašli na kraj sa Minesotom - 90:74. Rip Hamilton je ubacio 21 poena, Tejšon Prins 20, a Ben Valas imao 17 skokova. Darko Miličić igrao je nešto više od tri i po minuta i pogodio jedini šut iz igre za ukupno dva poena, za razliku od Marka Jarića, koji drugi put u poslednja četiri meča nije uspeo da se "upiše". Jarić je igrao 19 minuta, promašio jedini pokušaj iz igre, imao 4 skoka, 2 asistencije i 4 lične greške. Najbolji kod "vukova" bili su Kevin Garnet (12 skokova, 5 asistencija) i Trenton Hasel sa po 14 poena.

Predvođeni Rejom Alenom sa 32 poena i Rašardom Luisom, koji je ubacio 26, Soniksi su pobedili Golden Stejt – 111:107. Oba tima imala su petoricu igrača sa dvocifrenim učinkom (Beron Dejvis 35 poena, 9 skokova za Voriorse), a Vladimir Radmanović i Troj Marfi (18 poena, 16 skokova) ostvarili su "dabl-dablove". Radmanović je igrao 26 minuta, ubacio 10 poena (5-8, 0-2, 0-1), uz 11 (9+2) skokova, po jednu asistenciju i blokadu, dok je Žarko Čabarkapa na parketu proveo tri minuta – bez učinka (0-1 iz igre).

Od ostalih mečeva izdvajamo duel dva tima sa najslabijim skorom u ligi. Džo Džonson je ostvario prvi "tripl-dabl" u karijeri (15 poena, 11 asistencija, 10 skokova), a Hoksi peti put ove sezone "vezali" dve pobede i ujedno naneli Bobketsima 13. uzastopni poraz – 102:92. Šarlot je bio bez povređenih Emeke Okafora, Džeralda Valasa, Kita Bogansa i Šona Meja i nijednog trenutka nije imao šansu.