Klipersi sačuvali čast domaćih, Minesota slavila u Juti

Protekle večeri odigrane su četiri utakmice NBA sezone, a čast domaćih timova odbranili su Los Anđeles Klipersi pobedom nad Majamijem u svom "Stejpls Centru". Od košarkaša iz Srbije i Crne Gore nastupio je samo Marko Jarić, čija Minesota je trijumfovala u Solt Lejk Sitiju.

Posle Lejkersa u Los Anđelesu i Kingsa u Sakramentu, Minesota je ostvarila i treći uzastopni trijumf na strani (91:77), a da Kevin Garnet nije bio apsolutno dominantna figura utakmice. Po mnogima najbolji košarkaš današnjice ubacio je 21 poen, uz 6 skokova i 4 asistencije, ali su izuzetan doprinos pobedi nad Jutom dali Edi Grifin sa 14 koševa, 11 skokova i 8 blokada (rekord karijere) i Voli Zerbijak sa 26 pogodaka. Marko Jarić nije mnogo šutirao, ali je bio vrlo dobar u odbrani i razigravanju saigrača. Za 29 minuta, ubacio je 2 poena (1-6 dvojke), imao po 5 skokova i asistencija i 2 ukradene lopte. Najefikasniji kod domaćih bio je Memet Okur sa 14 poena.

Klipersi su zadržali prvo mesto u diviziji Pacifik i posle gostivanja Majamija u "Stejpls Centru" (99:89), a zvezda večeri bio je Elton Brend sa 37 poena, 12 skokova i 6 blokada. S druge strane, odličan je bio Dvejn Vejd, koji je uz 29 poena, imao 6 skokova, po 4 asistencije i ukradene lopte, ali je na kraju presudila serija domaćih početkom poslednje četvrtine. Majami je probao na uhvati priključak, ali je Katino Mobli (12 poena), trojkom ponovo stvorio dvocifrenu prednost.

Dirk Novicki bio je u centru pažnje duela Čikaga i Dalasa u "Junajted centru" (94:102). Najpre je na samom početku meča slučajno udario Kirka Hajnrika laktom i izazvao mu lakši potres mozga, onda izjednačio rekord sezone sa 35 poena (14-28 iz igre), a pred sam kraj laktom udario i Luola Denga i izbio mu zub. Oba "laktanja" nemačkog internacionalca sudije nisu okarakterisale kao faul.

San Antonio je na Floridi vrlo lako ostvario 14. trijumf ove sezone (110:85), a Tim Dankan je dobio duel sa mladim Dvajtom Hauardom, koji je odličnim partijama na startu sezone privukao pažnju javnosti. Dankan je igrao 34 minuta, ubacio 26 poena, uz 12 skokova, 5 blokada i 4 asistencije, dok je Hauard ostvario "dabl-dabl" (13 poena, 15 skokova), ali se prilično ispromašivao (4-18 iz igre).