Nju Džersi pobedio u Denveru, Dalas drži korak sa šampionom

Na pet utakmica NBA sezone, koliko je odigrano je u noći između nedelje i ponedeljka, nastupila su dvojica košarkaša iz Srbije i Crne Gore, ali bez zapaženijeg učinka. Nju Džersi je iskoristio povredu Karmela Entonija na samom početku meča i prekinuo seriju od šest uzastopnih trijumfa Denvera u svojoj dvorani.

Denver – Nju Džersi 92:101

Veče posle odlične igre u Los Anđelesu, Nenad Krstić nije bio na nivou svojih ovosezonskih partija, ali su Nju Džersi Netsi predvođeni udarnom trojkom Kid-Karter–Džeferson ostvarili drugu pobedu na kraju turneje po Zapadu - 101:92. Krstić je igrao 29 minuta, postigao 2 poena (1-4 dvojke 0-2 penali), uz 2 skoka, 5 asistencija i jednu ukradenu loptu. Vins Karter je bio najefikasniji sa 25, Ričard Džeferson postigao poen manje, a Džejson Kid, uz 13 koševa imao 8 skokova i 5 asistencija. Kod domaćih – Kenjon Martin 26, Erl Bojkins 24 poena.

Golden Stejt – Nju Orleans 99:83

Golden Stejt je bez većih problema pobedio Nju Orleans/Oklahoma Siti Hornetse u svojoj "Areni" u Ouklendu – 99:83, a sa po 17 poena istakli su se Beron Dejvis (9 asistencija), Džejson Ričardson (8 skokova, 5 asistencija) i Derek Fišer. Žarko Čabarkapa igrao je svega 4 minuta i promašio jedini pokušaj iz igre.

Toronto – Dalas 91:93

Dalas se namučio u Torontu, ali je ipak uspeo da dođe do pobede – 93:91, kojom se izjednačio sa San Antonijem na vrhu tabele Zapadne konferencije. Dirk Novicki ispromašivao se u prvom poluvremenu (2-10 iz igre), pogodio samo jedan od prvih osam šuteva na koš, ali je u poslednjoj četvrtini bio odličan. Sa 13 od ukupno 29 poena u završnom periodu, nemački internacionalac pripremio je teren za pobednički koš Džejsona Terija, uz sam zvuk sirene. Novicki je imao i 11 skokova, a Teri završio sa 26 poena i 6 asistencija.

Majami – Njujork 107:94

Majami je vrlo lako izašao na kraj sa Njujorkom – 107:94 u svojoj "Ameriken Erlajns Areni", uz 33 poena Dvejna Vejda i fenomenalnih 9 blokada veterana Alonza Morninga (9 poena, 7 skokova). Pobednik je bio poznat već na poluvremenu s obzirom da su domaći vodili 65:39!

Boston – Orlando 83:87

Orlando je iznenadio u Bostonu – 87:83, a ključnu ulogu imao je Džamir Nelzon sa 9 od ukupno 16 poena u poslednjih desetak minuta meča. Stiv Frensis je bio najefikasniji sa 19 poena, Dvajt Hauard (po 10 poena i skokova) imao ključnu blokadu 12 sekundi pre kraja, a Hido Turkoglu (9 poena) četiri puta bio siguran sa penala u poslednjih 9 sekundi.