Nju Džersi pobedio u Torontu, Radmanović uspešniji od Jarića

Prethodne večeri odigrano je 10 utakmica NBA sezone, a izuzev Peđe Stojakovića, čiji Kingsi su imali slobodno veče, nastupili su svi ostali košarkaši iz Srbije i Crne Gore, od kojih su se pobedama radovali Nenad Krstić, Vladimir Radmanović, Željko Rebrača i Darko Miličić.

Nju Džersi se brzo oporavio od poraza u svojoj dvorani protiv Milvokija na startu sezone i relativno lako trijumfovao u Torontu – 102:92. Sjajan je bio Ričard Džeferson sa 35 poena, 11 skokova i 5 asistencija, a ključnu prednost Netsi su stekli početkom treće četvrtine, kada su imali maksimalnih 24 poena razlike. Do kraja, Reptorsi su samo jednom uspeli da se spuste ispod dvocifrenog zaostatka (minus devet, 7:26 pre kraja). Nenad Krstić bio je, po učinku, odmah uz veliku trojku, ali je zbog problema sa ličnim greškama igrao nešto manje - 26 minuta. Ubacio je 14 poena (5-14, -, 4-7), imao 9 (4+5) skokova, po jednu asistenciju i ukradenu loptu.

Najdramatičnije bilo je u Bostonu, gde je Detroit, Daka Miličića i Igora Kokoškova, pogotkom Ripa Hamiltona u poslednjoj sekundi obezbedio drugi trijumf na startu šampionata – 82:81. Hamilton je završio sa 26 poena, uz odličan šut iz igre (11-19), ali i čak 8 izgubljenih lopti. S obzirom na neizvesnost koja je vladala tokom čitavih 48 minuta (nijedan tim nije vodio sa više od 7 razlike, bilo je 24 promene vođstva i 11 izjednačenja), Darko Miličić ponovo nije dobio značajniju minutažu (4), ali je i ovog puta uspeo da se "upiše" sa 2 poena (1-1, -, -), po jednim skokom u odbrani, ukradenom loptom i blokadom.

Klipersi su takođe ostvarili drugi trijumf na početku sezone i verovali ili ne, trenutno vode u diviziji Pacifik. Posle preokreta u Sijetlu, protiv šampiona divizije Severozapad, izabranici Majka Danlivija starijeg bili su prilično ubedljivi u svom "Stejpls centru" u duelu sa Atlantom – 92:77. Niko od igrača domaćih nije na parketu proveo ni 30 minuta, a najzapaženiji bili su Katino Mobli sa 19 i ruki Džejms Singlton (prošle sezone saigrač Saše Đorđevića u Armani Džinsu iz Milana) sa 13 poena, i isto toliko uhvaćenih lopti. Željko Rebrača igrao je 20 minuta, ubacio 2 poena (1-4, -, -), uz 4 (3+1) skoka i jednu blokadu.

U jedinom međusobnom duelu timova za koje nastupaju igrači iz SCG, Sijetl Vladimira Radmanovića bio je posle produžetka bolji od Minesote, Marka Jarića i Aleksandra Džikića107:102. Presudio je Rej Alen, koji je postigao 11 od ukupno 13 poena Soniksa u ekstra periodu i završio sa 32. Vladimir Radmanović ponovo je imao prilično skromnu minutažu (15) i završio sa 7 poena (1-1, 1-3, 2-2), uz 2 skoka u napadu. S druge strane, Marko Jarić je kao strater igrao 37 minuta, postigao 20 poena (2-4, 4-7, 4-4), imao 4 asistencije, 3 (2+1) skoka i jednu ukradenu loptu.

Zvanični šampioni pretvorili su planirani derbi meč sa Klivlendom u nešto jači trening i lagano došli do pobede - 102:76. Posle pet razlike na poluvremenu, San Antonio je treću četvrtinu otvorio serijom 18:7 i "prelomio" meč. Brus Bouen je odlično čuvao Lebrona Džejmsa, koji je, posle 31 poena i 6 trojki protiv Hornetsa, ostao na 20 koševa, uz šut 7-13 za dva i 0-3 za tri poena. Pored toga, bek Sparsa ubacio je 12 poena, pogodivši sva tri pokušaja van linije 7,24 metra. Saša Pavlović igrao je 12 minuta, bez poena (0-2, -, -), uz jedan skok u odbrani.

Zahvaljujući još jednoj dobroj partiji Memeta Okura, Juta je ostvarila i drugi trijumf na početku sezone, ovog puta u gostima protiv Golden Stejt Voriorsa – 91:85. Turski internacionalac postigao je 19 od svoja 23 poena u drugom poluvremenu, a gosti iz Solt Lejk Sitija uspeli su da osujete sve pokušaje domaćih da preokrenu rezultat iako su u poslednjih skoro sedam minuta postigli samo jedan koš iz igre. Olakšavajuća okolnost za izabranike Džerija Slouna bila je činjenica da su "ratnici" igrali bez All-Star plejmejkera Berona Dejvisa, koji ima povredu primicača leve noge. Žarko Čabarkapa igrao je 18 minuta, postigao 8 poena (2-4, 1-1, 1-2), uz 3 (2+1) skoka, 2 blokade i jednu ukradenu loptu. Bio je veoma zaslužan što su domaći sredinom poslednje četvrtine prišli na 79:75, s obzirom da je u tom periodu postigao 6 "vezanih" poena, ali su Voriorsi upropastili priliku za preokret ishitrenim šutevima za tri poena.

Leri Braun je i posle dve utakmice na klupi Niksa bez pobede, a na debiju pred domaćom publikom u "Medison Skver Gardenu", slavlje su pokvarili Vašington Vizardsi - 86:75.
Filadelfija je doživela i treći poraz na startu šampionata, drugi kod kuće u "Vakovija Centru", a egzekutori su ovog puta bili Šarlot Bobketsi, predvođeni vladajućim rukijem godine, Emekom Okaforom (24 poena, 11 skokova, 3 asistencije, 2 blokade) – 110:93.
Trener Denvera Džordž Karl izdržao je suspenziju od dve utakmice zbog kontakta sa igračima koji nisu imali pravo da se prijave za draft, a Denver je, posle poraza od San Antonija i Lejkersa, deklasirao Portland – 107:68. Fantastičnu partiju pružio je Markus Kembi (23 poena, 17 skokova, 6 blokada), a vrlo blizu "tripl-dabla" bio je Vošon Lenard – 17 koševa, 10 skokova, 8 asistencija.
Memfis je u Orlandu šutirao mnogo bolje nego u Majamiju, što je bio ključ prve pobede u sezoni – 94:85. Edi Džons je postigao pet od ukupno 10 trojki svog tima, završio sa 25 poena, a Pau Gasol 9 od ukupno 22 ubacio u poslednjoj četvrtini kada su gosti odbili napade "magičnih" i sačuvali trijumf.