nedelja, 26. maj 2013

Aktuelno

Tojota opoziva 2,7 miliona vozila

Kompanija Tojota opozvala je 2 miliona i 700 hiljada vozila širom sveta zbog problema sa upravljačem i pumpom za vodu.

x
Veličina slova - +
Glas Amerike
Kompanija Tojota opozvala je 2 miliona i 700 hiljada vozila širom sveta zbog problema sa upravljačem i pumpom za vodu. To je drugi veliki opoziv u protekla dva meseca za najvećeg u svetu proizvođača automobila.
 
Problemi su se pojavili kod 14 modela, uključujući drugu generaciju popularnog hibrida Prius, zatim Korolu, Viš (Wish) i druga vozila proizvedena između 2000. i 2011. godine.
 
Oko milion i po defektnih vozila je u Japanu dok su ostala raštrkana po svetu, uključujući 670 hiljada u Sjedinjenim Državama i 496 hiljada u Evropi.
 
Tojota je danas saopštila da nema podataka o bilo kakvim nesrećama povezanim sa tim kvarovima.
 
Najnoviji opoziv je nova neprijatnost za Tojotu koja je prošlog meseca opozvala 7 miliona i 400 hiljada vozila zbog potencijalne opasnosti od požara na prekidaču za električne prozore.
 
Ugled Tojote pretrpeo je udarac posle masovnih opoziva 2009. i 2011. zbog nedostataka koji su na nekim vozilima dovodili do nekontrolisanog ubrzavanja.
Ovaj forum je zatvoren
Komentari
     
Nema komentara na ovom forumu temu. Budite prvi komentator

 

OTVORENI STUDIO

Loading
12:00:00 / -:--:--

PRIDRUŽITE NAM SE...