Nadal bolji od Đokovića, kompletirao Grand Slem!

• Vesti Amerike

Najbolji srpski teniser Novak Đoković nije uspeo da osvoji drugu Grand Slem titulu u karijeri pošto ga je u finalu "Ju Es Opena" u Njujorku pobedio trenutno vodeći na svetskoj rang-listi Rafael Nadal - 3:1, po setovima 6:4, 5:7, 6:4 i 6:2 posle više od tri sata igre i skoro dvosatnog prekida zbog kiše.

Nadalu je to deveta Grand Slem titula u karijeri (pet Rolan Garosa, dva Vimbldona, jedan Austrelijen Open) kojom je ujedno i kompetirao kolekciju sa turnira "velike četvorke", postavši tek sedmi teniser u istoriji kome je to pošlo za rukom. Istovremeno, Nadal je tek treći čovek - pored bračnog para Andre Agasi i Štefi Graf - koji pored trofeja sa sva četiri Grand Slem turnira ima i zlatnu olimpijsku medalju, osvojenu u Pekingu pre dve godine.

Kako je igrao tokom celog turnira, Nadal je odigrao i u finalu. Napravio je brejk odmah na početku meča i osvojio prvi set posle 50 minuta iako je Đoković u jednom trenutku uspeo da mu oduzme servis. U drugom setu Đoković je počeo bolje, poveo sa 4:1 i bio na korak od 5:2, ali se Nadal vratio i izjednačio, pre nego što je kiša prekinula meč. Kada je usledio nastavak Đoković je bio nešto bolji i pri vođstvu od 6:5 i 30-40 na Nadalov servis iskoristio prvu priliku koja mu se ukazala za izjednačenje u setovima.

Nadal je u trećem setu iskoristio samo jednu od 11 brejk prilika, ali mu je i to bilo dovoljno da ga osvoji, dok je u četvrtom još dva puta uspeo da oduzme servis sada već drugom teniseru sveta. Đoković se nije predavao, imao je priliku da uzvrati jedan brejk, ali je Nadal do kraja ipak sačuvao prednost i došao do trećeg uzastopnog Grand Slem trijumfa, koji mu je doneo i ček na 1.700.000 dolara.

Đokoviću za utehu ostaje podatak da je jedini uspeo da osvoji set protiv Nadala na ovogodišnjem "Ju Es Openu" i da ga je "brejknuo" tri puta, pošto je u prethodnih šest mečeva Španac izgubio samo dva gema na svoj servis.