Đoković i Federer u finalu Dubaija

Pozdrav Đokovića i Federera na mreži posle polufinala Australijen Opena u Melburnu prošlog meseca

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u treće uzastopno finale turnira u Dubaiju, koji se igra za nagradni fond od milion i 619 hiljada dolara.

Đoković je u polufinalu vodio sa 4:2 i 15:0 u odlučujućem setu, kada mu je Tomaš Berdih predao meč zbog povrede. Čeh je dobio prvi set u taj-brejku, dok je Đoković u drugom dva puta oduzeo servis protivniku i osvojio ga sa 6:2. Bila je to treća uzastopna pobeda 23-godišnjeg Beograđanina nad Berdihom, posle poraza u polufinalu prošlogodišnjeg Vimbldona.

Za drugu titulu ove sezone, treću uzastopnu u Dubaiju, Đoković se sutra sastaje sa prvim nosiocem turnira Švajcarcem Rodžerom Federerom, koji je u drugom polufinalu u dva seta pobedio Francuza Rišara Gaskea - 6:2 i 7:5.

Biće to 21. međusobni duel Đokovića i Federera, a Švajcarac - koji je turnir u Dubaiju osvajao četiri puta - trenutno vodi sa 13:7. U poslednjem susretu međutim, pre mesec dana u Melburnu, Đoković je pobedio u tri seta i potom osvojio svoju drugu Grand Slem titulu.