Đoković i Troicki u osmini finala

Srbija će u osmini finala ovogodišnjeg Rolan Garosa imati troje predstavnika. Jeleni Janković koja je plasman u četvrto kolo drugog Grand Slem turnira sezone obezbedila juče, danas su se pridružili Viktor Troicki i Novak Đoković.

Troicki je do najvećeg uspeha na Grand Slem turnirima stigao pobedom nad Ukrajincem Aleksandrom Dolgopolovim u četiri seta - 6:4, 3:6, 6:3 i 6:4, dok je Đoković 40. uzastopnu pobedu od početka godine ostvario protiv Argentinca Huana Martina Del Potra.

Meč koji je sinoć prekinut zbog mraka pri rezultatu 1:1 u setovima, najbolji srpski teniser okončao je za 80 minuta, dobivši treći i četvrti set sa 6:3 i 6:2.

Njegov naredni protivnik, već sutra biće Francuz Rišar Gaske, dok Troickog u ponedeljak očekuje duel sa Endijem Marejem, ukoliko Škot uspe da se oporavi od povrede skočnog zgloba zadobijene u današnjem meču protiv Nemca Mihaela Berera..

Jelena Janković svoj meč osmine finala igra sutra, a protivnica joj je braniteljka titule, Italijanka Frančeska Skjavone.