Sansi protiv imigracionog zakona u Arizoni

• Vesti Amerike

U nastavku NBA plej-ofa, u sredu uveče odigrana je samo jedna utakmica, koja je pored sportskog značaja, donekle imala i političku poruku.

Domaći Finiks Sansi igrali su u dresovima sa natpisom "Los Sans" na grudima, u znak poštovanja prema svojoj latino zajednici, ali i delimično u znak protesta zbog novog imigracionog zakona u Arizoni. Podršku su želeli da pruže i gosti iz San Antonija, ali je njihov zahtev da igraju u dresovima "Los Spars" prekasno stigao u sedište NBA lige.

Što se tiče košarke, gosti su odlično otvorili utakmicu, imali dvocifrenu prednost u prvoj četvrtini, ali su na kraju ipak doživeli drugi poraz u Finiksu - 110:102 i sada ih čeka težak zadatak u nastojanju da se plasiraju u finale Zapada. Naime, Tim Dankan i saigrači moraće da pobede u četiri od narednih pet mečeva, ukoliko ne žele da završe sezonu.

Moglo bi se reći da je pobedu domaćima sinoć donela serija trojki u poslednje tri četvrtine, s obzirom da je Finiks počeo meč 1-7 za tri poena, a onda pogodio 8 od poslednjih 12 šuteva iz daljine. Najviše se istakao Čening Fraj sa 5 od 6 i ukupno 15 poena, dok je Džejson Ričardson pogodio tri trojke i završio sa 19 poena, koliko je postigao i Stiv Neš. Najefikasniji kod pobednika bio je Amari Stodemajer sa 23 poena i 11 skokova, dok je Grent Hil završio sa 18 pogodaka.

Kod gostiju, Tim Dankan je uz 29 poena imao 10 skokova, Toni Parker završio sa 20 poena, a Ričard Džeferson sa 18 i 10 uhvaćenih lopti. Manu Đinobili je zabeležio po 11 poena i asistencija. Treća utakmica igra se sutra u San Antoniju.